سوخت زیستیفناوری های همگرا

آغاز به کار پالایشگاه زیستی در کشور هلند

شرکت Avantium اعلام کرده کشور هلند یک طرح پالایشگاه‌زیستی را در شهر delfzijl راه‌اندازی کرده است. این شرکت، یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه‌ی توسعه‌ی فناوری و پیشگام در شیمی تجدیدپذیر است.


اساس کار شرکت Avantium، توسعه‌ی فناوری‌هایی به‌منظور تولید محصولات پایدار از مواد خام پایه‌زیستی است. این شرکت در حال همکاری با شرکت‌های هم‌فکر و مؤسسات علمی سراسر جهان، به‌منظور ایجاد راه‌حل‌هایی انقلابی در زمینه‌ی شیمی تجدیدپذیر برای رسیدن از مرحله‌ی اختراع به تجاری‌سازی است. هم‌چنین، با ارائه‌ی سیستم‌های اختصاصی و خدماتی برای بهبود بهره‌وری، افزایش پایداری، افزایش سود و نیز رشد، به تحقیقات در زمینه‌ی کاتالیستی کمک می‌کند. این شرکت دارای بیش از ۱۶۰ نیرو از ۲۰ ملیت مختلف است.

شرکت Avantium فناوری‌های نوین را توسعه می‌دهد که از منابع کربن تجدیدپذیر به‌جای سوخت‌های فسیلی استفاده می‌کند. واحد احداث شده در شهر delfzijl آخرین فناوری برای تبدیل مواد غیرخوراکی پایه‌گیاهی به قندهای صنعتی با خلوص بالا و لیگنین است. قندهای صنعتی در فرایندهای شیمی و تخمیر به‌منظور تولید طیف گسترده‌ای از مواد با دوام مورد استفاده قرار می‌گیرند و لیگنین نیز برای تولید انرژی استفاده می‌شود. Avantium باعث ایجاد یک محیط کار پویا می‌شود که دائماً به دنبال راه‌های جدیدی برای بهبود و گسترش تأثیر تحقیقات و فناوری پیشرفته‌ی کاتالیزوری است.

Tom van Aken –مدیر اجرایی شرکت Avantium- می‌گوید: “ما هیجان زده هستیم که از واحد پالایشگاه‌زیستی خود استفاده کنیم. این واحد قادر است از زیست‌توده‌ی غیرخوراکی مانند باقی‌مانده‌های جنگلی، برای ایجاد محصولاتی که مردم هر روز استفاده می‌کنند، کمک بگیرد. این یک نقطه‌ی عطف برای حمایت از اقتصاد مدون در کار ما است و ما در حال حاضر فراتر از مرحله‌ی آزمایشی است. ما یک ائتلاف از شریک‌هایی متعهد برای توسعه‌ی یک کارخانه در مقیاس تجاری داریم.”

شرکت Avantium پیش از این اعلام کرده بود که ائتلافی برای گسترش یک اکوسیستم در زمینه‌ی فناوری پالایشگاه‌زیستی تشکیل خواهد داد. این ائتلاف تشکیل شده از Staatsbosbeheer ،AkzoNobel ،RWE و Chemport Europe است. هرکدام از این‌ها امکانات ویژه‌ای برای طراحی پالایشگاه‌زیستی در مقیاس تجاری فراهم می‌آورند.

Chemport Europe یک انکوباتور برای شیمی سبز است. به‌منظور گسترش Chemport Europe به یک بخش مهم با یکی از پایدارترین مباحث شیمیایی در اروپا تا سال ۲۰۳۰؛ تجارت‌های شیمیایی و کشاورزی در شمال کشور هلند، مؤسسات علمی و دولت‌های منطقه‌ای و ملی با هم همکاری و تلاش می‌کنند.

van Aken می‌گوید: “ما از شریک‌های مناسب برای بهره‌برداری از تخصص محلی، یوتیلیتی و زیرساخت‌هایی برای فناوری‌های آینده‌مان در مقیاس تجاری، در کشور هلند کمک گرفته‌ایم. شریک‌های دیگر از سراسر جهان نیز که دارای پتانسیل خوبی هستند، به‌منظور صدور مجوز فناوری برای استقرار محلی برای تولید گلوکز از انواع مختلفی از مواد اولیه، ابراز علاقه کرده‌اند.”

Gert-Jan Gruter –مدیر ارشد فناوری شرکت Avantium- می‌گوید: “امروزه ما می‌توانیم تمامی مواد تولید شده توسط نفت را با مواد ساخته شده از گلوکز جایگزین کنیم. فناوری ما استفاده‌ی بهینه از محصولات کشاورزی و جنگلی را به کار می‌گیرد.”

لینک خبر

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن