اقتصاد زیستیبیوتکنولوژی پزشکی

افزایش بودجه تولید آنتی‌بادی‌های متصل شونده به سلول‌های T

شرکت داروسازی لاوا (LAVA) اعلام کرده است که در اولین دور مذاکراتش با یک گروه ائتلافی سرمایه‌گذاران به رهبری Gilde Healthcare و Versant ventures و با حمایت صندوق مالی آمریکایی MRLV، توانسته است ۱۶ ملیون یورو بودجه فراهم آورد. این سرمایه صرف پیش‌برد و گسترش گروه دارویی آنتی‌بادی‌های مونوکلونال متصل شونده به سلول‌های T گاما-دلتا، که قابلیت اتصال هم‌زمان به دو آنتی‌ژن را دارا هستند (Bi-specific gamma-delta T-cell engagers)، می‌شود.


این داروها جزو گروه‌های دارویی اختصاصی شرکت لاوا بوده و برای درمان سرطان مورد استفاده قرار می‌گیرند. شرکت لاوا هم‌چنین اعلام کرده است که پاول پرن (Paul Parren) به عناون مدیرعامل و ریاست بخش تحقیقات و تولیدات این شرکت برگزیده شده است. پاول پرن، با داشتن بیش از ۳۰ سال سابقه در زمینه‌ی علوم آنتی‌بادی و تولید دارو، جزو مشهورترین نوآوران و تولیدکنندگان جهانی آنتی‌بادی به شمار می‌رود.

اریک ون دن برگ، ریاست هیئت نظارت‌کننده بر سرمایه‌گذاری ذکر شده، اظهار کرده است: “جایگاه و کیفیت سرمایه‌گذاران و میزان سرمایه‌ی موجود حاکی از قابلیت بالای رویکرد شرکت لاوا و تمایل این شرکت برای نشان دادن خودش به عنوان یکی از رهبران تولیدکننده آنتی‌بادی‌های متصل شونده به سلولT می‌باشد. تمرکز عمده‌ی ما روی تولید استانداردهای جدید برای تولید داروهای مؤثر و امن برای درمان سرطان است. آمدن پاول پرن به این گروه تأییدکننده‌ی تکنولوژی شرکت لاوا و تعهد آن در تولید محصولات دارویی متمایز می‌باشد.”

هم‌چنین دکتر لوتزی از شرکت Gilde Healthcare عنوان کرد: “پلتفورم متمایز آنتی‌بادی متصل شونده به سلول‌های T شرکت لاوا قابلیت‌های فراوانی برای برطرف کردن نیازهای زمینه‌ی سرطان دارد. شرکت لاوا، که از به روزترین علوم کشور آلمان بهره می‌برد، با فضای فعالیتی شرکتGilde Healthcare که شامل تولید داروهای سطح اول در کشورهای اروپایی و آمریکا می‌باشد، هم‌خوانی لازم را داراست.”

دکتر مانگی از Versant Ventures می‌گوید: “رویکرد شرکت لاوا، یعنی به کار بردن سلول‌هایT گاما-دلتا به صورت in vivo علیه تومورها، یک سطح از فن‌اوری جدید و خلاقانه به شمار می‌رود که قادر است سیستم ایمنی بدن را به کار گرفته و برای درمان انواع سرطان‌های مایع و جامد مورد استفاده قرار بگیرد.”

دکتر پرن نیز گفته است: “لاوا این موقعیت را دارد تا بتواند با تولید گروه جدیدی از داروها، پاسخ سیستم ایمنی بدن را به سمت تومورها هدایت کند. امیدوارم که با همکاری شرکت لاوا بتوانیم سازمانی را بوجود آوریم تا قادر باشیم از آنتی‌بادی متصل شونده به سلول‌های T گاما-دلتا نهایت بهره‌برداری را به عمل آورده و به سرعت در سطح بالینی از آن‌ها استفاده نماییم.”

❇ مترجم: محمد رهبان

لینک خبر
عضویت در زیست فن اقتصاد
عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن