بیوتکنولوژی پزشکیبیوتکنولوژی دارویی

ابداع راهکار درمانی جدید برای گلوکوم

گلوکوم اختلالی است که در آن افزایش فشار داخل چشم سبب آسیب عصب چشم و در نهایت کاهش تدریجی بینایی می‌شود. کمپانی تجهیزات پزشکی iSTAR Medical به‌تازگی نتایج امیدوارکننده‌ای را از نمونه‌های انسانی دچار گلوکوم گزارش کرده است. وسیله ای ساخته شده است که از طریق پاک‌سازی مایع بین نواحی قرنیه و عدسی باعث کاهش فشار چشم می‌شود.


وسیله‌ای به‌نام MINIject، ابزاری است که از فرم نرم و قابل انعطاف سیلیکون ساخته شده‌است. این وسیله از طریق پاک‌سازی مایع بین نواحی قرنیه و عدسی باعث کاهش فشار چشم می‌شود.

در این آزمایش مذکور از این وسیله برای ۲۵ بیمار مبتلا به گلوکوم با زاویه باز با درجه خفیف تا متوسط استفاده شده‌است. به‌طور متوسط، این وسیله فشار مایع داخل چشم را تا حدود ۳۹% کاهش داده و از طرفی ۸۷/۵% بیماران از مصرف داروهای کاهنده فشارچشم بی‌نیاز شدند. اما نکته قابل‌توجه این وسیله، بی‌عارضه بودن آن است.

امروزه استفاده از ابزارهای پزشکی در جهت مقابله با عارضه‌های بینایی بسیار موردتوجه قرار گرفته‌است. اختلالاتی نظیر گلوکوم و تحلیل عضلانی ناشی از افزایش سن (AMD) اگرچه دارای منشأ متفاوتی هستند اما ابزارهای پزشکی می‌توانند گزینه‌های درمانی قابل‌توجهی برای این اختلالات باشند.

لینک‌خبر
عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن