بیوتکنولوژی پزشکیمتابولیسم

اثرات مفید چای یرباماته بر انرژی سلولی و کنترل وزن

✅ محققین نشان داده‌اند که استفاده از فرآورده رژیمی موسوم به «چای یرباماته» در مدت‌زمان طولانی، آثار قابل‌توجهی روی وزن بدن و جلوگیری از اضافه‌وزن دارد. در پژوهش این محققین، استفاده از چای مورداشاره، باعث کاهش میزان چربی‌های خون و انسولین در موش‌های چاقی شده است که با یک رژیم غذایی بسیار چرب تغذیه شده بودند.


?این بررسی جدید که اثر ضدچاقی مصرف بلندمدت چای یرباماته و اثرات مفید آن بر اختلالات متابولیسمی مرتبط را نشان می‌دهد، به‌تازگی در مجله Journal of Medicinal Food منتشر شده است. میونگ سوک چوی و همکارانش از دانشگاه ملّی کیونگ پوک در شهر Daegu و دانشگاه ملّی پوکیونگ بوسان کره جنوبی، مقاله‌ای تحت عنوان ” Long-Term Dietary Supplementation with Yerba Mate Ameliorates Diet-Induced Obesity and Metabolic Disorders in Mice by Regulating Energy Expenditure and Lipid Metabolism ” را منتشر کرده‌اند.

?محققین فاکتورهایی مانند کاهش یا افزایش وزن، میزان مصرف انرژی، بیان ژن در بافت‌های چربی، سطح چربی در خون، کبد و مدفوع و سطح انسولین خون را به‌عنوان نشانه مقاومت به انسولین در جانورانی که رژیم غذایی پرچربی داشتند و چای یرباماته را به‌عنوان مکمل غذایی دریافت کرده یا نکرده بودند، مورد مقایسه قرار دادند و به نتایج مثبتی در خصوص اثرات مفید این چای دست یافتند.

?سردبیر مجله Journal of Medicinal Food، سمپات پارتاساراتی دراین‌باره می‌گوید: «چاقی و دیابت تبدیل به مشکلاتی شده‌اند که تنها با دارو قابل‌کنترل نیستند. این تحقیق یک جایگزین ایمن برای کمک به کنترل وزن و کاهش قند و چربی خون، پیشنهاد می‌دهد.» نتایج این تحقیق، می‌تواند راهگشای تحقیقات مکمل بر روی انسان‌ها بوده و امیدها برای کنترل وزن از این طریق را افزایش دهد.

?ترجمه: مریم باورساد

☑️ لینک خبر
☑️ لینک مقاله
☑️ عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
☑️عضویت در کانال زیست فن

اثرات مفید چای یرباماته بر انرژی سلولی و کنترل وزن – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن