اخباربیوتکنولوژی محیط زیستسوخت گاز

اثرات کووید-19 بر شرکت زیستی UsGain

شرکت امریکایی U.S. Gain که از فعالین انرژی پایدار در سطح جهانی است، گزارشی از اثرات ناشی از کووید-۱۹ بر این شرکت ارائه داده است. Mike Koel -مدیر شرکت U.S. Gain- بیان داشت “اپیدمی کووید-۱۹ که جهان را تحت سلطه خود در آورده است، اثرات جزئی بر فعالیت‌های تجاری و روند رو به پیشرفت شرکت ما در زمینه گاز طبیعی تجدیدپذیر (RNG) داشته است.”


این شرکت، گاز طبیعی تجدیدپذیر شرکت خود را توسط کود دامی تولید می‌کند و بیشتر مشتریانش، کامیون‌های کلاس-۸ هستند که اغلب برای حمل مواد غذایی و نیز جابجایی کالاهای مصرفی دیگر، از سوخت این شرکت استفاده می‌کنند. این مجموعه در حال تلاش برای دریافت کمک‌های مالی به‌منظور تزریق پول در صنعت کشاورزی است. این عمل صرفاً برای تهیه محصولات غذایی در وهله اول است، و سپس به‌منظور تهیه خوراک اولیه برای تولید گاز طبیعی تجدیدپذیر.

هنگامی که از Koel این سؤال پرسیده شد که “کووید-۱۹ چه اثر متقابلی بر تقاضای گاز طبیعی تجدیدپذیر در صحنه رقابت‌های جهانی داشته است؟” وی با بیان این که “پاسخ این سؤال برای هر تولیدکننده گاز طبیعی تجدیدپذیر در جای‌جای جهان متفاوت است”؛ نقش اقلیم جغرافیایی را خاطرنشان ساخت.

در مورد گاز طبیعی فشرده (CNG)، Koel گفت: “تقاضای CNG ما ۷ درصد کاهش داشته است و تقاضای RNG از سمت جابجاکنندگان محصولات غذایی افزایش داشته است. اما تقاضای سوختی شرکت‌های اتوبوسی کاهش داشته است، زیرا همچنان تردد اتوبوس‌های بین‌شهری و مدارس و نیز خودروهای درون-فرودگاهی تعطیل می‌باشد.”

شرکت U.S. Gain در حال حاضر چندین پروژه در دست توسعه دارد. Koel بیان داشت “با ظهور کووید-۱۹، تاکنون اختلالاتی اندک در شرکت بوجود آمده است. از دید عملیاتی، از پروژه‌های تولید RNG، انتقال گاز به خطوط لوله است که طبق هشدارهای سلامت، هم‌اکنون رانندگان باید حفظ فاصله اجتماعی را رعایت کنند. تولید RNG یک تجارت اساسی برای شرکت ما محسوب می‌شود.”

توسعه‌دهندگان پروژه با ارائه RV ها، موفق به یافتن راه‌حلی برای عملکرد بهتر شدند. پس از عملیاتی شدن، U.S. Gain می‌تواند RNG تولیدی طی پروژه مذکور را خریداری نماید. Koel تأیید کرد که U.S. Gain دستورالعمل های “مرکز کنترل بیماری ها (CDC)” را مستمراً دنبال می‌کند و هدفش از این بررسی را کمک به محافظت از کارمندان خود و سایر اعضای عموم در مقابل کووید-۱۹ اعلام کرد. استفاده از اپلیکیشن‌هایی از قبیل Zoom و Skype که توسط این شرکت برای برگزاری جلسات جایگزین جلسات حضوری شده است، به همین منظور است.

برای کمینه کردن افراد حاضر در سر کار، شرکت از حق طبیعی کارکنان که اصطلاحاً “Face Time” نامیده می‌شود استفاده کرد تا طبق این روش به سلامت افرادی که در یک بخش هستند کمک کند. افراد حاضر در شرکت با مراعات فاصله ۶-پا که در قالب فاصله‌گذاری اجتماعی (social distancing) اعلام جهانی شده است، به مراقبت از خود می‌پردازند.

شرکت U.S. Gain همچنین با پیمان‌کاران برای جابجایی سوخت، این قوانین را هماهنگ می‌کند. در این زمینه Koel می‌گوید”ضروری بودن تجارت شرکت قابل کتمان نیست، اما ما باید امنیت را برای همگان فراهم آوریم.” اگر فردی از کارکنان شرکت U.S. Gain بیمار شود و یا مشکوک به کووید-۱۹ باشد، باید برای مدت زمان ۱۴ روز قرنطینه شود و پس از طی این دو هفته، از طرف شرکت تصمیمی مبنی بر ادامه فعالیتش و نیز دستمزدش اتخاذ می‌گردد.

انتظار می‌رود چهارمین هم‌اندیشی کووید-۱۹ اواخر این ماه منعقد گردد. هدف از برگزاری این هم‌اندیشی، نه کمک به توسعه‌دهندگان پروژه RNG، بلکه کمک بیشتر به جامعه کشاورزی است.

۵/۵ - (۲ امتیاز)
توسط
BiomassMagazine
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن