خانه بیوتکنولوژی کشاورزی احیای جنگل به استخراج کربن از خاک‌های سطحی کمک می‌کند

احیای جنگل به استخراج کربن از خاک‌های سطحی کمک می‌کند

0
0
82
نقش احياي جنگل در استخراج كربن از خاک‌هاي سطحی - زیست فن

✅ نواحی جنگلی در ایالت متحده یک مخزن کربن است که سالانه تا ۱۰ درصد خروج گازهای گلخانه‌ای را کاهش می­‌دهد­­ و هم‌چنین باعث کاهش تغییرات آب و هوایی می‌­شود.


?در جنگل‌­ها بیش‌ترین کربن در خاک‌­ها نگهداری می­‌شود و ظرفیت خاک‌­های جنگلی برای جداسازی کربن موجب شده‌است که آن‌ها یکی از اجزای اصلی مخزن کربن جنگل­‌های ایالات متحده شوند.

?در حال حاضر در جایی که احیای جنگل از طریق کاشت مجدد زمین­‌های جنگلی رخ می­‌دهد یا جایی که زمین های غیرجنگلی (به عنوان مثال کشت شده) تبدیل به اراضی جنگلی می‌شوند، خاک‌­های سطحی انباشته از کربن هستند.

?با این حال، این میزان کربن  انباشته‌شده به میزان قابل توجهی محدود می‌شود، مقدار آن را با داده‌های تجربی ارزیابی می­‌کنند تا به طور دقیق نماینده نقش احیای جنگل در بودجه ایالات متحده آمریکا و پیش‌بینی طول عمر مخزن کربن جنگل های ایالات متحده باشد.

?خاک‌ها بزرگ‌ترین منبع جهانی کربن کره زمین هستند. مطالعات متعددی روش‌­هایی را شناسایی کرده­‌اند که باعث افزایش کربن خاک می‌­شوند، اما نتیجه‌گیری‌های آن‌ها اغلب بر اساس اطلاعات محدود و مقایسه‌­ای بر روی مناطق وسیع است.

?نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که احیای جنگل‌­ها میزان کربن خاک های سطحی را افزایش می‌دهند و زمین‌های جنگلی احیا شده که در حال حاضر در ایالات متحده ۵۰۰۰۰۰ کیلومتر مربع را اشغال می‌کنند، در یک قرن ۳/۱تا ۱/۲ پتاگرم کرین را جداسازی می­‌کنند.

?سالانه این میزان کربن به دست آمده ۱۰٪ از منبع کربن بخش جنگلی آمریکا را تشکیل می­‌دهد و ۱٪ از کل انتشار گازهای گلخانه‌ای ایالات متحده را خنثی می‌­کند.

?مترجم: زهرا هاشم آبادی

لینک خبر

لینک مقاله

عضویت در زیست فن کشاورزی

عضویت در کانال زیست فن

احیای جنگل به استخراج کربن از خاک‌های سطحی کمک می‌کند – اخبار زیست فناوری

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده فرزانه صائبي راد
بارگذاری بیشتر در بیوتکنولوژی کشاورزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بررسی کنید

دانشنامه سرطان – کاملترین مقاله در مورد سرطان

واژه سرطان به خانواده بزرگی از بیماری‌ها اطلاق می‌شود که شامل رشد غیر طبیعی سلول‌هاست و ای…