بیوتکنولوژی کشاورزی

احیای جنگل به استخراج کربن از خاک‌های سطحی کمک می‌کند

✅ نواحی جنگلی در ایالت متحده یک مخزن کربن است که سالانه تا ۱۰ درصد خروج گازهای گلخانه‌ای را کاهش می­‌دهد­­ و هم‌چنین باعث کاهش تغییرات آب و هوایی می‌­شود.


?در جنگل‌­ها بیش‌ترین کربن در خاک‌­ها نگهداری می­‌شود و ظرفیت خاک‌­های جنگلی برای جداسازی کربن موجب شده‌است که آن‌ها یکی از اجزای اصلی مخزن کربن جنگل­‌های ایالات متحده شوند.

?در حال حاضر در جایی که احیای جنگل از طریق کاشت مجدد زمین­‌های جنگلی رخ می­‌دهد یا جایی که زمین های غیرجنگلی (به عنوان مثال کشت شده) تبدیل به اراضی جنگلی می‌شوند، خاک‌­های سطحی انباشته از کربن هستند.

?با این حال، این میزان کربن انباشته‌شده به میزان قابل توجهی محدود می‌شود، مقدار آن را با داده‌های تجربی ارزیابی می­‌کنند تا به طور دقیق نماینده نقش احیای جنگل در بودجه ایالات متحده آمریکا و پیش‌بینی طول عمر مخزن کربن جنگل های ایالات متحده باشد.

?خاک‌ها بزرگ‌ترین منبع جهانی کربن کره زمین هستند. مطالعات متعددی روش‌­هایی را شناسایی کرده­‌اند که باعث افزایش کربن خاک می‌­شوند، اما نتیجه‌گیری‌های آن‌ها اغلب بر اساس اطلاعات محدود و مقایسه‌­ای بر روی مناطق وسیع است.

?نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که احیای جنگل‌­ها میزان کربن خاک های سطحی را افزایش می‌دهند و زمین‌های جنگلی احیا شده که در حال حاضر در ایالات متحده ۵۰۰۰۰۰ کیلومتر مربع را اشغال می‌کنند، در یک قرن ۳/۱تا ۱/۲ پتاگرم کرین را جداسازی می­‌کنند.

?سالانه این میزان کربن به دست آمده ۱۰٪ از منبع کربن بخش جنگلی آمریکا را تشکیل می­‌دهد و ۱٪ از کل انتشار گازهای گلخانه‌ای ایالات متحده را خنثی می‌­کند.

?مترجم: زهرا هاشم آبادی

لینک خبر

لینک مقاله

عضویت در زیست فن کشاورزی

عضویت در کانال زیست فن

احیای جنگل به استخراج کربن از خاک‌های سطحی کمک می‌کند – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن