بیوتکنولوژی پزشکیبیوتکنولوژی داروییسرطان

ارتباط عدم توازن باکتریایی با سرطان پستان

☑️ محققان تفاوت­هایی را در ترکیب باکتریایی بافت پستان زنان سالم در مقایسه با کسانی که مبتلا به سرطان پستان بودند را کشف کردند. آنها متوجه شدند که بافت پستان سالم حاوی گونه های بیشتری از باکتری Methylobacterium است، که می تواند دیدگاه جدیدی در مبارزه با سرطان پستان ارائه دهد که باعث مرگ ۵۷۱،۰۰۰ فرد در سال ۲۰۱۵ شده است و بیشترین سرطان در زنان سراسر جهان طبق سازمان بهداشت جهانی است.


باکتری هایی که در بدن زندگی می کنند و به عنوان میکروبیوم شناخته می شوند، بسیاری از بیماری ها را تحت تاثیر قرار می دهند. بیشتر تحقیقات روی میکروبیوم روده یا باکتری در دستگاه گوارش انجام شده است. دانشمندان مدت طولانی را به وجود یک میکروبیوم در بافت پستان که در سرطان پستان نقش بازی می­کند، مشکوک هستند، اما هنوز شناسایی نشده است.

محققان اولین گام برای درک ترکیب باکتریایی در سرطان پستان با کشف تفاوت های میکروبی متمایز بین بافت های سالم و سرطانی پستان را برداشتند که این اولین مطالعه برای بررسی هر دو بافت پستان و مکان های دور در بدن برای اختلافات باکتریایی در سرطان پستان است.

آنها امیدوارند که یک نشانگر زیستی را به سرعت و به آسانی به تشخیص سرطان پستان کمک می کند را پیدا کنند و امیدوارند که بتوانند از میکروب شناسی صحیح قبل از تشکیل سرطان پستان استفاده کنند و سپس از سرطان با پروبیوتیک ها یا آنتی بیوتیک ها جلوگیری کنند.

طی این مطالعه محققان بافت ۷۸ بیمار را که تحت عمل جراحی پستان یا تحت عمل جراحی انتخابی زیبایی پستان قرار گرفتند را بررسی کردند و همچنین آب دهان و ادرار را برای تعیین ترکیب باکتریایی محل های دور در بدن را مورد بررسی قرار دادند. علاوه بر یافته های Methylobacterium، آنها کشف کردند که نمونه های ادرار بیماران سرطانی، میزان افزایش یافته ایی از باکتری های گرم مثبت، از جمله Staphylococcus ها و Actinomyce ها را دارد که مطالعات بیشتری برای تعیین نقش این ارگانیسم ها در سرطان پستان مورد نیاز است.

اگر دانشمندان بتوانند باکتری های خاصی از سرطان را هدف قرار دهند، ممکن است قادر به ایجاد محیط کمتر مهمان نوازی برای سرطان باشد و درمان های موجود را بهبود ببخشد. این مطالعه شواهد اثبات اصل حمایت از تحقیقات بیشتر در زمینه ایجاد و استفاده از نانو ذرات که این باکتری های سرطانی را هدف قرار می دهند را فراهم می کند. بدین منظور دانشمندان درمان های جدیدی را با استفاده از فناوری نانو برای انتقال مستقیم آنتی بیوتیک ها به جامعه باکتریایی در سرطان پستان، توسعه می دهند.

◀️ نویسنده: افسانه یاوری

☑️ لینک خبر

☑️ لینک مقاله

☑️ عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
☑️عضویت در کانال زیست فن

ارتباط عدم توازن باکتریایی با سرطان پستان – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن