خانه بیوتکنولوژی پزشکی ارتباط محور میکروبیوم روده‌ای-مغزی و سلامت روان

ارتباط محور میکروبیوم روده‌ای-مغزی و سلامت روان

0
0
111
ارتباط محور میکروبیوم روده‌ای_مغزی و سلامت روان-زیست فن

 میکروبیوم روده‌ای راهی جدید برای درمان اختلالات روانی مانند اضطراب و عوامل مرتبط با تروما را فراهم می‌کند. در این مقاله، روش‌های نوآورانه برای مطالعه و مداخله در ترکیب میکروبیوم روده و فعالیت برای درمان بیماری‌های روانی و حفظ سلامت بازبینی شده‌‌است.


?محققین، جامعه بهداشت و روان را تشویق می‌کنند تا علم میکروبیومی را به عنوان مرز جدید روان‌پزشکی بیولوژیک و پزشکی در نظر بگیرند. محققین در مراکز مختلف در تلاش هستند تا  دامنه علم میکروب‌شناسی را گسترش دهند و از آن در تشخیص و پزشکی استفاده کنند. محققان هم‌چنین برنامه‌های کاربردی در علوم مختلف نظیر کشاورزی، علوم محیطی، داروسازی میکروبیولوژی و نوآوری بیوتکنولوژی را بررسی می‌کنند و نیز به بررسی فرصت و چالش‌های تحقیقات میکروبیوم انسان در بالین، برای بهبود تشخیص و درمان بیماران مبتلا به بیماری التهابی روده می‌پردازند.

?نویسندگان توصیف می‌کنند که چگونه اطلاعات میکروبیولوژیک بیمار می‌تواند به تصمیم گیری برای درمان کمک کند. این مقاله درارتباط با میکروبیوم انسانی و سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی درمانی، یک‌پارچه سازی تحقیقات و پزشکی دقیق برای بیماری‌های روده‌ای التهابی بحث می‌کند.

?تحقیقات میکروبیومی ادامه خواهند یافت تا بینش‌های مربوط به سلامت انسان، حساسیت به بیماری و مکانیزم‌های تغییرات فردی در پاسخ به مواد غذایی، داروها، واکسن‌ها و سایر مداخلات بهداشتی را گسترش دهد و از تشخیص نوآورانه حمایت کند.

?مترجم: نگین سعیدی

لینک خبر

لینک مقاله

عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی

عضویت در کانال زیست فن

ارتباط محور میکروبیوم روده‌ای-مغزی و سلامت روان – اخبار زیست فناوری

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده فرزانه صائبي راد
بارگذاری بیشتر در بیوتکنولوژی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بررسی کنید

دانشنامه سرطان – کاملترین مقاله در مورد سرطان

واژه سرطان به خانواده بزرگی از بیماری‌ها اطلاق می‌شود که شامل رشد غیر طبیعی سلول‌هاست و ای…