صفحه اصلی پزشکی مولکولی ارتباط محور میکروبیوم روده‌ای-مغزی و سلامت روان

ارتباط محور میکروبیوم روده‌ای-مغزی و سلامت روان

0
0
59
ارتباط محور میکروبیوم روده‌ای_مغزی و سلامت روان-زیست فن

 میکروبیوم روده‌ای راهی جدید برای درمان اختلالات روانی مانند اضطراب و عوامل مرتبط با تروما را فراهم می‌کند. در این مقاله، روش‌های نوآورانه برای مطالعه و مداخله در ترکیب میکروبیوم روده و فعالیت برای درمان بیماری‌های روانی و حفظ سلامت بازبینی شده‌‌است.


🔹محققین، جامعه بهداشت و روان را تشویق می‌کنند تا علم میکروبیومی را به عنوان مرز جدید روان‌پزشکی بیولوژیک و پزشکی در نظر بگیرند. محققین در مراکز مختلف در تلاش هستند تا  دامنه علم میکروب‌شناسی را گسترش دهند و از آن در تشخیص و پزشکی استفاده کنند. محققان هم‌چنین برنامه‌های کاربردی در علوم مختلف نظیر کشاورزی، علوم محیطی، داروسازی میکروبیولوژی و نوآوری بیوتکنولوژی را بررسی می‌کنند و نیز به بررسی فرصت و چالش‌های تحقیقات میکروبیوم انسان در بالین، برای بهبود تشخیص و درمان بیماران مبتلا به بیماری التهابی روده می‌پردازند.

🔹نویسندگان توصیف می‌کنند که چگونه اطلاعات میکروبیولوژیک بیمار می‌تواند به تصمیم گیری برای درمان کمک کند. این مقاله درارتباط با میکروبیوم انسانی و سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی درمانی، یک‌پارچه سازی تحقیقات و پزشکی دقیق برای بیماری‌های روده‌ای التهابی بحث می‌کند.

🔹تحقیقات میکروبیومی ادامه خواهند یافت تا بینش‌های مربوط به سلامت انسان، حساسیت به بیماری و مکانیزم‌های تغییرات فردی در پاسخ به مواد غذایی، داروها، واکسن‌ها و سایر مداخلات بهداشتی را گسترش دهد و از تشخیص نوآورانه حمایت کند.

🔺مترجم: نگین سعیدی

لینک خبر

لینک مقاله

عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی

عضویت در کانال زیست فن

ارتباط محور میکروبیوم روده‌ای-مغزی و سلامت روان – اخبار زیست فناوری

بارگذاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری توسط saebirad84
بارگذاری در پزشکی مولکولی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

تنظیم ریتم نیروگاه‌های سلولی توسط ساعت سیرکادینی

ژن‌های متعددی در قسمت‌های مختلف بدن نظیر کبد، کلیه‌ها و قلب، ساعت بیولوژیکی را تنظیم می‌کن…