بیوتکنولوژی پزشکیفناوری های همگرامهندسی ژنتیک

استخراج و تحلیل امضاها از داده پایگاه GEO با کمک جمعی

استخراج و تحلیل امضاها از داده پایگاه GEO با کمک جمعیاستخراج و تحلیل امضاها از داده پایگاه GEO

✅ به صورت نمایی، داده های بیان ژن در مخازن عمومی داده جمع آوری می شوند. تلفیق و تحلیل مجموعه داده های مشخص از مطالعات موجود در این مخازن، بینش های نوینی ایجاد کرده که در عین حال نیازمند بررسی های بیشتر توسط متخصصین است.


این مطالعه یک پروژه برون سپاری جمعی به منظور گزارمان نویسی (Annotation) و تحلیل مجدد تعداد زیادی از پروفایل های بیان ژنی در داده پایگاه GEO است.

از طریق یک دوره آموزشی مفصل در Coursera، بیش از 70 شرکت کننده از 25 کشور، 2460 از امضاهای مربوط به اختلالات تک ژنی، 839 از امضاهای مرتبط با بیماری ها در مقایسه با افراد سالم و 906 از امضاهای تغییرات ناشی از تداخل دارویی تعیین و گزارمان نویسی گردید.

تمامی این امضاها منحصر به فرد بوده و کیفیت آنها به صورت دستی توسط متخصصین ارزیابی شده است. با تجزیه و تحلیل تمام این امضاها، وجود ارتباط بینشان تایید گردیده و ارتباط های تازه ای بین ژن ها، بیماری ها و داروها تعیین شده است.

امضاهای مذکور به عنوان یک مجمومه آموزش دهنده (Training set) به منظور توسعه طبقه بندی امضاهای مشابه قابل استخراج در کل مخزن GEO قابل استفاده خواهد بود. همچنین یک پرتال تحت وب به منظور دسترسی، دانلود و مشاهده امضاها در دسترس عموم قرار گرفته است.

Journal: Nature Communications
Impact factor: 11.329

☑️لینک سایت مربوط به مقاله
☑️لینک مقاله
☑️عضویت در کانال تلگرام زیست فن

 استخراج و تحلیل امضاها از داده پایگاه GEO با کمک جمعی

اخرین اخبار زیست فناوری و بیوتکنولوژی در مجله الکترونیکی زیست فن – zist-fan

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

علی چوپانی

بیش از 4 سال است که در کنار دیگر دوستان در مجموعه زیست‌فن هستم. زیست شناسی خوندم ولی به خاطر علاقه خودم به وب و سئو در حال حاضر مدیریت سایت زیست‌فن و نظارت بر سئوی محتواهای تولیدی در زیست‌فن رو به عهده دارم. اینجا خانه‌ی ماست، به ما سر بزنید!

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنـج × پنـج =

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن