آبزی پروریبیوتکنولوژی کشاورزی

استفاده از تکنولوژی نوین برای افزایش تولید سالمون استرالیایی

✅ شرکت آبزی پروری Houn که تولید کننده سالمون استرالیایی و ماهی قزل آلا می باشد، سرمایه گذاری عظیمی را در زمینه تجهیزات جدید برای دستیابی به تولید بیشتر در یکی از مناطقی که بیشترین پرورش ماهی جهان را دارد، انجام داده است. این شرکت در حال حاضر سالانه ۲۴۰۰۰ تن سالمون و قزل آلا تولید می کند و قصد دارد این رقم را ۱۰ درصد در سال افزایش دهد.


? مدیر اجرایی رشد و توسعه شرکت Huon بیان کرد: “مزرعه ما در Storm Bay در بخش جنوبی تاسمانی، جایی است که معتقدیم به مکان های پرورش دریایی نزدیک تر است. کشاورزی در اینجا با چالش هایی از جمله مجاورت با مکان های ناهموار و هجوم جمعیت خوک های آبی روبرو ست. این موارد، و اینکه استرالیا از لحاظ جغرافیایی از تامین کنندگان تجهیزات بسیار دور است، ما را بر این داشت تا به نوآوری و جستجوی جهانی برای تکنولوژی های نو ظهور روی آوریم.” همچنین شرکت Huon اخیرا با حمایت دولت محلی تولید آزمایشی ماهی ماکرل دم زرد را در حدود ۶ کیلومتری ساحل New South Wales آغاز کرده است. درآمد آن بالغ بر ۲۵۰ میلیون دلار استرالیا است، ۸۰ درصد از ماهیان پرورش یافته، در بازارهای داخلی فروخته و بقیه به کشورهای آسیایی صادر می شوند.

 

?جیمز عنوان کرد: “ما سرمایه گذاری های قابل توجهی در فناوری که مطابق با شرایط ما بوده و اهداف ما را تحقق بخشد، انجام می دهیم. شرکت AKVA یکی از تامین کنندگان اصلی ملزومات خارجی ما است که همکاری خوبی در این زمینه داریم. ما به دنبال نو کردن برخی از تجهیزات بودیم و فناوری این شرکت بسیار امیدوار کننده بود. بارگیری تغذیه و ارسال آنها نیازهای ما را در نواحی دور از ساحل تامین می کند و فناوری ROV عملیات را آسان تر می کند.”

?ترجمه : رقیه جعفری تراجی

لینک خبر

عضویت در زیست فن کشاورزی

عضویت در کانال زیست فن

استفاده از تکنولوژی نوین برای افزایش تولید سالمون استرالیایی – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن