اصلاح به کمک زیست‌نشانگرهاافزایش ارزش غذاییافزایش بهره وریگیاهان زراعی

استفاده از داده‌های ژنومی نخود و لوبیا برای افزایش ارزش غذایی محصولات

استفاده از فناوری‌های جدید، فرایندهای مرتبط با دست‌یابی به ژنوم و اصلاح گونه‌های متنوع مغذی نخود و لوبیا را ساده‌تر کرده و مدت زمان آن را از چند سال به چند ماه کاهش داده است. تحقیق انجام شده توسط دانشمندان موسسه تحقیقات بین المللی اصلاح نژاد مناطق نیمه خشک (ICRISAT) در هند، با همکاری NRGene، به ایجاد لاین‌های جامع چندگانه ژنوم نخود و لوبیا کمک کرده است. با این کار محققان قادر خواهند بود صفات محصولات را بهتر ارزیابی کرده و با سرعت و دقت بیشتری روی ارقام بهبود یافته کار کنند.


با استفاده از فناوری معرفی شده توسط NRGene، ژنوم مرجع و با کیفیتی از نخود و لوبیا تهیه شده که پژوهشگران می‌توانند از آن استفاده کنند. این مسئله به افزایش حداکثری خواص مغذی این حبوبات که دارای مقادیر پروتئین بالا هستند کمک می کند.

مدیر برنامه های تحقیقاتی ICRISAT می گوید: “کشورهای در حال توسعه، به خاطر زمین های کشاورزی محدود برای مدت طولانی با فشار امنیت غذایی روبرو بوده اند.” ‏برای استفاده مؤثر از اصلاح نژاد ژنتیکی، نیاز به ژنوم مرجع چندین نوع از یک محصول خاص داریم. بنابراین، ‏لاین‌های جامع و جدید‏ نخود و لوبیا ایجاد شده توسط NRGene و ICRISAT، این امکان را به دانشمندان می دهد تا با شناخت بهتر صفات گیاه، واریته‌های مغذی بیشتری تولید کنند.
دستیابی به ژنوم کامل هر لاین با استفاده از روش های سنتی به چند سال زمان نیاز‏ داشت. برنامه DeNovoMAGICTM 3.0، در عرض چند ماه ژنوم چندین لاین را آماده کرد.

مدیر عامل شرکت NRGene می گوید: “DeNovoMAGIC توسط شرکت های پیشرو در زمینه تولید بذر و مؤسسات علمی مختلفی در جهان با موفقیت در حال انجام است، اما پیاده سازی آن برای سازمان‌هایی مانند ICRISAT، مأموریت ما را برای تأثیر بر تأمین مواد غذایی جهان سنگین‌تر می‌کند. نخود، لوبیا و سایر حبوبات غنی از پروتئین در سال‌های آینده به عنوان محصولاتی مهم و حیاتی تلقی خواهند شد و خوشحالیم که از تکنولوژی ما می‌توان برای بهبود وضعیت تغذیه‌ای جهان استفاده کرد.”

نخود و لوبیا دارای 15 تا 22 گرم پروتئین در هر 100 گرم هستند و منبع غذایی حیاتی در هند، آفریقا و کارائیب محسوب می‌شود. هند، 64 درصد از کل نخود و 63 درصد از کل لوبیا در جهان را تولید می‌کند. با این حال، فقر پروتئین، جنبه مهمی از سوء تغذیه است که هم‌چنان به عنوان یک نگرانی عمده در آسیا به حساب می‌آید.

خشکی ها که 55 کشور در آسیا و جنوب صحرای آفریقا را دربرمی‌گیرند و 2 میلیارد نفر در آن‌ها ساکنند، دارای 644 میلیون نفر فقیر هستند. این مناطق به علت بارش بسیار کم، فرسایش خاک و زیربناهای اجتماعی ضعیف آسیب پذیرترین مناطق به تغییرات آب و هوایی هستند. ICRISAT از طریق پژوهش های علمی تلاش می‌کند تا راه‌ حل‌هایی برای امنیت غذایی مردم در این مناطق پیدا کند.

لینک خبر

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن