سرمایه گذاری شرکت هاکریسپر

اعطای حق امتیاز CRISPR از سوی موسسه ERS Genomics

ERS Genomics اعلام کرده است که مجوز امتیاز انحصاری ویرایش ژنوم CRISPR-Cas9 را به موسسه علوم پزشکی و علوم طبیعی NMI دانشگاه مؤسسه علوم طبیعی و علوم پزشکی دانشگاه Tübingen و موسسات خدمات دارویی وابسته به NMI TT اعطا کرده است.


تحت شرایط این معامله غیرانحصاریِ اعطای مجوز، NMI وNMI TT دسترسی به حق امتیاز ERS را به منظور استفاده از آن برای توسعه سرویس‌های تحقیقاتی مبتنی بر سلول‌های سفارشی خود به دست خواهند آورد. جزئیات مالی این قرارداد اعلام نشده است.

ERS دارای حق مالکیت معنوی بنیادین CRISPR-Cas9 از امانوئل کارپنتیر است. NMI و بازوی سازمان تحقیقاتی قراردادی آن، NMI TT، مدل‌های سلولی حذفی و بیش از حد بیان‌کننده سفارشی هدف را برای شناسایی و اعتبارسنجی اهداف دارویی و همچنین تست پیش­ کلینیکی نامزدهای دارویی، توسعه می‌دهند.

ERS در سال۲۰۱۷ برای فناوری‌های خود، چندین قرارداد با شرکت‌های مختلف امضا کرد، از جمله در ماه می با شرکت‌های Oxford Genetics و Taconic Biosciences، در ماه ژوئن با شرکت DuPont Pioneer و در ماه نوامبر با شرکت Cellecta قراردادهایی به امضا رساند. در ماه دسامبر،ERS ، توافقنامه صدور مجوز حق امتیاز با آزمایشگاه‌های Charles River را امضا کرد و ERS و Horizon Discovery Group اعلام کردند که بر روی توسعه موافقت‌نامه مجوز جهانی، غیرانحصاری و قبلی خود توافق کرده‌اند که بر اساس آن Horizon مجوز استفاده از فناوری ERS’ CRISPR را خواهد داشت.

✳️ مترجم: آزاده داودی

لینک خبر

Rate this post
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن