حق امتیاز CRISPR-Cas9

 ERS Genomics اعلام کرده است که مجوز امتیاز انحصاری ویرایش ژنوم  CRISPR-Cas9 را به موسسه علوم پزشکی و علوم طبیعی NMI دانشگاه مؤسسه علوم طبیعی و علوم پزشکی دانشگاه Tübingen و موسسات خدمات دارویی وابسته به  NMI TT  اعطا کرده است.


تحت شرایط این معامله غیرانحصاریِ اعطای مجوز، NMI وNMI TT دسترسی به حق امتیاز ERS را به منظور استفاده از آن برای توسعه سرویس‌های تحقیقاتی مبتنی بر سلول‌های سفارشی خود به دست خواهند آورد. جزئیات مالی این قرارداد اعلام نشده است.

 ERS دارای حق مالکیت معنوی بنیادین CRISPR-Cas9 از امانوئل کارپنتیر است. NMI و بازوی سازمان تحقیقاتی قراردادی آن، NMI TT، مدل‌های سلولی حذفی و بیش از حد بیان‌کننده سفارشی هدف را برای شناسایی و اعتبارسنجی اهداف دارویی و همچنین تست پیش­ کلینیکی نامزدهای دارویی، توسعه می‌دهند.

ERS در سال۲۰۱۷ برای فناوری‌های خود، چندین قرارداد با شرکت‌های مختلف امضا کرد، از جمله در ماه می با شرکت‌های Oxford Genetics و Taconic Biosciences، در ماه ژوئن با شرکت DuPont Pioneer و در ماه نوامبر با شرکت Cellecta قراردادهایی به امضا رساند. در ماه دسامبر،ERS ، توافقنامه صدور مجوز حق امتیاز با آزمایشگاه‌های Charles River را امضا کرد و ERS و Horizon Discovery Group اعلام کردند که بر روی توسعه موافقت‌نامه مجوز جهانی، غیرانحصاری و قبلی خود توافق کرده‌اند که بر اساس آن Horizon مجوز استفاده از فناوری ERS’ CRISPR  را خواهد داشت.

✳️ مترجم: آزاده داودی

☑ لینک خبر

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده عاطفه سادات محسن زاده
بارگذاری بیشتر در سرمایه گذاری شرکت ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بررسی کنید

دانشمندان مطرح سال گذشته در حوزه زیست‌فناوری از نگاه مجله نیچر

هر سال با پایان یافتن سال میلادی مجله nature اقدام به معرفی 10 تن از دانشمندانی میکند که م…