بیوتکنولوژی میکروبیفناوری های همگرا

افزایش تولید ریزجلبک با فناوری جدید برداشت

| افزایش تولید ریزجلبک با فناوری جدید برداشت

✅ شرکت آلگ‌إترنال با همکاری شرکت تصفیه آب اوریجین‌کلیر، با استفاده از سیستم هوشمند برداشت، پیشرفت چشم‌گیری در تولید و برداشت ریزجلبک ایجاد کرده است.


❇ در سال ۲۰۱۳ آلگ‌إترنال فناوری EWS شرکت اوریجین‌کلیر را برای برداشت جلبک مورد آزمایش قرار داد. EWS فناوری جداسازی الکتریکی آب است که در آن با استفاده از میدان الکتریکی، مواد موجود در آب لخته و شناور شده و تصفیه آب صورت می‌گیرد. نتایج نشان داد که این فناوری، هزینه‌های تولید کود را تا ۴۰ درصد کاهش می‌دهد.

❇ در این سیستم هوشمند ضمن کنترل باکتری‌ها در خمیر جلبکی، عمر محصولات کودی افزایش یافته و با استفاده از ترکیبی از فرآیندهای الکتروشیمیایی و کنترل‌های پیشرفته می‌توان در جریان فرایند جلبک‌ها را به طور مداوم بصورت زنده برداشت کرد.

❇ آلگ‌إترنال با این فناوری کود بهبود خاک با برند Agtivate تولید کرده که اخیراً، تیمی از دانشگاه A&M تگزاس تأثیر این کود را روی تولید برنج مورد بررسی قرار داده‌اند. بر اساس نتایج، با استفاده از این کود هر هکتار زمین می‌تواند ۲۳۰ تا ۴۱۰ کیلوگرم تولید بیشتر داشته باشد.

❇ این فناوری جدید وقتی با فناوری خود شرکت آلگ‌إترنال (مدول رشد عمودی) همراه می‌شود، کارایی بسیار بالایی از خود در صنعت ریزجلبک نشان می‌دهد.

❇ آلگ‌إترنال این فناوری جدید را هم برای تولید محصولات قبلی خود (کود) و هم برای محصولات آرایشی بهداشتی استفاده می‌کند. این شرکت در نظر دارد تأسیسات تولید خود را برای تولید خمیر جلبکی تا روزانه ۱۰۰۰ گالن توسعه دهد. در همین راستا قرارداد رسمی ۵ ساله را با شرکت اوریجین‌کلیر برای استفاده از سیستم برداشت جدید امضاء کرده است. این برداشت‌کننده در شرکت اوریجین‌کلیر برای تصفیه آب و در آلگ‌إترنال برای برداشت ریزجلبک استفاده می‌شود.

❇ صنعت جلبک بعد از مدت‌ها، این روزها جهش‌های مهمی را تجربه می‌کند که بازار محصولات جلبکی را به بلوغ خود خواهد رساند. این سیستم هوشمند برداشت، پیشرفت مهمی در این زمینه تلقی می‌شود.

? ترجمه: یونس عبداللهی‌مفرد

لینک خبر
عضویت در زیست فن میکروبی صنعتی محیط زیست
عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن