آبزی پروری

افزایش سود در صنعت تولید میگو با آگاهی از بخش پرورش ماهی سالمون

طبق گزارشی جدید، تولید‌کنندگان میگو می توانند برای تنوع بخشیدن به محصولات خود، افزایش میزان تقاضا و اجتناب از کاهش طولانی مدت قیمت ها، نگاهی به صنعت آبزی‌پروری ماهی سالمون داشته باشند. ایجاد تقاضا کلیدی برای اطمینان از رشد و افزایش سود بلند مدت در این صنعت است. در این راستا صنعت تولید میگو خواهد توانست فرصتی بزرگ برای افزایش ارائه تعداد محصولات به دست آورد.


در آخرین گزارش منتشر شده Rabobank در بخش میگو، پیش بینی شد بعد از شیوع همه گیر سندرم مرگ و میر زودرس (EMS)، برای افزایش قیمت میگو مدتی زمان لازم است، و برای این منظور تولید گونه (whiteleg (Litopenaeus vannamei، به عنوان گونه اصلی تولیدی در مناطق مربوطه، باید افزایش یابد.

نویسنده گزارش، Gorjan Nikolik، به سرمایه‌گذاری عظیم در نوآوری‌های کاربردی مانند ایجاد مناطق مناسب برای رشد پست لارو میگو، استفاده از پروبیوتیک‌ها برای رشد و کاهش سطح مرگ و میر، تبدیل مزارع پرورش میگوی Peneus monodon به گونه Litopenaeus vannamei برای افزایش عرضه در هند، ویتنام و اندونزی و افزایش تولید میگو در سیستم پرورشی آب برگشتی RAS اشاره می‌کند.

به‌کار‌گیری ترکیبی از این عوامل به افزایش تولید جهانی میگو منجر شده است. این گزارش به رشد “دو رقمی” تولید در نیمه اول سال ۲۰۱۸ در هند و اکوادور و افزایش قابل توجه آن در اندونزی و ویتنام اشاره دارد؛ که این افزایش تولید موجب کاهش قیمت میگو شده است.

بسیاری از مزرعه‌داران برای واکنش به این کاهش قیمت، عرضه میگو را کم کردند. کاهش عرضه باعث می‌شود که اهداف تعیین شده کشور‌های تولید‌کننده اصلی میگو، برای تولید بیش از یک میلیون تن در ۳ تا ۴ سال آینده به واقعیت تبدیل نشود.

این گزارش پیش بینی می‌کند تولید میگوی وانامی vannamei، با میزان تولید آن در کشور هند به اندازه ۱۵۰ هزار تن، ویتنام ۱۰۰ هزار تن، اندونزی ۸۰ هزار تن، اکوادور ۷۵ هزار تن، چین ۶۰ هزار تن و تایلند ۴۰ هزار تن، از ۳/۰۳ میلیون تن در سال ۲۰۱۷ به ۳/۶۴ میلیون تن در سال ۲۰۲۰ افزایش خواهد یافت.

در مجموع، سطح پایین قیمت میگو و عرضه ثابت از مناطق متعدد، فرصتی برای تمرکز بر ایجاد تقاضا و نوآوری محصول فراهم می‌کند. درسی که از صنعت آبزی‌پروری ماهی سالمون می‌توان آموخت این است که: ایجاد تقاضا کلیدی برای اطمینان از رشد بلند مدت و افزایش سود بلند مدت در این صنعت است. در این راستا صنعت تولید میگو دارای فرصت بزرگی برای افزایش ارائه تعداد محصولات است.

لینک خبر

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن