سوخت گازمدیریت فناوری

افزایش ظرفیت تولید بیودیزل کشور هند

کشور هند، ظرفیت تولید بیودیزل خود را به ۵۰ میلیون گالن در سال رساند. با ارتقای سیستم واحد بیودیزل، نصب یک واحد پیش‌تصفیه برای تبدیل مواد زائد با قیمت کم، گسترش دیگ بخار و دیگر ابزار مربوط به ظرفیت، و اجرای سیستم‌های زیست‌محیطی برای تولید ۵۰ میلیون گالن در سال بیودیزل صورت گرفته است.


سیاست ملی کشور هند در سال ۲۰۱۸ در مورد سوخت‌های زیستی، بیان‌کننده این است که در این کشور باید از ۲۵ میلیارد گالن سوخت دیزل مصرفی سالانه، ۵ درصدش بیودیزل باشد. در حال حاضر کمتر از ۱ درصد دیزل مصرفی سالانه در هند از نوع زیستی است. در اواسط سال ۲۰۱۸، مالیات بر کالاها و خدمات مربوط به بیودیزل از ۱۸ درصد به ۱۲ درصد کاهش داده شد، تا بدین طریق از توسعه استفاده از بیودیزل حمایت شود.

در اواخر سال ۲۰۱۸ تصمیم بر این شد که در ایستگاه‌های سوخت‌رسانی، بیودیزل به صورت خرده‌فروشی به فروش برسد و اعلام شد که این کار به طور قابل توجهی باعث گسترش بازار بیودیزل در هند خواهد شد. دولت هند اخیراً درخواست خرید ۲۶۰ میلیون گالن بیودیزل برای سال ۲۰۱۹ را کرده که توسط تولیدکنندگان بیودیزل داخلی تأمین خواهد شد.

رئیس و مدیرعامل شرکت آمتیس -Eric McAfee- بیان کرد: “گروه Aemetis در هند در حال افزایش تولید و درآمد در سال جاری است که با رشد روزافزون تقاضای داخلی برای سوخت‌های زیستی، در بعد اقتصادی سریع رشد می‌کند. به عنوان تنها شرکت امریکایی تولید سوخت‌های زیستی در کشور هند، Aemetis در صدد ارتقای صنعت بیودیزل کشور هند است که طی آن از مواد اولیه کم‌هزینه، بیودیزل تولید می‌شود و کشور هند به یک پیشرو در این زمینه تبدیل خواهد شد.”

مدیر عامل بخش سوخت‌های زیستی جهانی -Sanjeev Gupta- گفت: “واحد پیش‌تصفیه اولیه که در کارخانه Kakinada نصب شده است، یک مزیت‌اش این است که هزینه‌ای پایا را فراهم می‌آورد و باعث تولید سوخت‌های زیستی کم‌کربن برای تأمین رشد بازار داخلی هند در زمینه بیودیزل و ورود به زمینه صادرات این ماده زیستی می‌شود. در حال حاضر کل کارخانه قادر به تولید ۵۰ میلیون گالن بیودیزل و ۵ میلیون گالن گلیسرین در سال است. در این کارخانه، بیشترین هزینه‌ها برای قسمت برق و بخار واحدها بود.”

آمتیس که در Cupertino در کالیفرنیا واقع است، شرکتی پیشرفته در زمینه سوخت‌های تجدیدپذیر و مواد شیمیایی است که تمرکز آن بر روی خرید، توسعه و تجاری‌سازی فناوری‌های مبتکرانه جایگزین فناوری‌های رایج پایه‌نفتی است. آمتیس در سال ۲۰۰۶ راه‌اندازی شد و قابلیت تولید ۶۰ میلیون گالن اتانول در سال را دارد. این شرکت یک آزمایشگاه تحقیق و توسعه را اداره می‌کند و مجموعه‌ای از اختراعت و مجوزهای مربوط به فناوری تولید تولید سوخت‌های تجدیدپذیر و مواد شیمیایی را دارد.

منبع خبر

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن