اقتصاد زیستیبیوتکنولوژی کشاورزی

شروع تمرکز بر میکروبیوم به عنوان یک راه حل ارگانیک برای افزایش عملکرد محصول

 

توجه سرمایه‌گذارانی که هرگز نمی‌دانستند چگونه برای حل مسائل پروژه‌هایی به ارزش چند میلیارد دلار از قبیل افزایش تولید غذا، در راه حل‌های تکنولوژیک سرمایه‌گذاری کنند، به طور فزاینده‌ای در حال معطوف شدن به بازار بیوتکنولوژی کشاورزی است. این توجه همه حوزه‌ها از فناوری‌های داده‌کاوی و تجهیزات سنجش جدید گرفته تا مطالعه زندگی میکروبی را شامل می‌شود. میکروبیومی که همه چیزهایی را که در خاک رشد می‌کنند را احاطه کرده است.

?علم بیوم یکی از اولویت‌های اصلی یک شرکتی به نام Symbiotics NewLeaf در سنت لوئیس است. در حقیقت، سنت لوئیس یک مرکز در حال ظهور برای همه انواع فعالیت‌های سرمایه‌گذاری کشاورزی و غذا است.

شرکت NewLeaf، که به دنبال جمع آوری ۳۰ میلیون دلار مبلغ سرمایه‌گذاری است، یکی از شرکت‌هایی است که در زمینه تحقیقات فناوری کشاورزی کار می‌کنند.

?کریشنان مدیر عامل S2G Ventures، که یک صندوق متمرکز روی کشاورزی و غذا است بیان می‌کند که در این حوزه برنده‌های متعددی پیدا خواهند شد، چون که این زمینه بسیار گسترده است. همچنین به‌ این علت که موجودات بیشتری در زیر خاک نسبت به سطح کل سیاره زندگی می‌کنند، فرصت زیادی برای کشف و توسعه فناوری وجود دارد.

برای شرکت NewLeaf، کشف یک باکتری که تقریبا در هر چیزی که در خاک رشد می‌کند، یافت می‌شود، لحظه‌ای بود که منجر به تجاری‌سازی تکنولوژی‌هایی شد که به میزان قابل توجهی از جنبه‌های سلامتی محصول آن‌ها مطمئن هستیم.

?اولین میکروب جادویی این شرکت، یک افزودنی برای دانه‌های سویا به نام ریزوبیا است، و دومی تیمار برای بادام‌زمینی است. هر دوی آنها برای مقاومت بیشتر دانه‌ها دربرابر بیماری‌ها و شرایط خاص محیطی طراحی شده‌اند. هیچ‌کدام از این صفات در برگیرنده اصلاح ژنتیک نمی‌شوند.

به گفته مدیر تام لوریتا این باکتری‌ها برای گیاهان بدون هزینه می‌باشند زیرا آنها از مواد جانبی بیولوژیکی استفاده می‌کنند. در بعضی موارد باکتری‌ها علیه بیماری‌ها عمل می‌کنند. ممکن است یک بیماری وجود داشته باشد که به‌وسیله یک حشره بتواند در یک گیاه خاص به بیماری ویروسی تبدیل شود، اما باکتری میتواند این بیماری را بی ضرر کند.

با توجه به این‌که S2G در این شرکت سرمایه‌گذاری کرده، لوریتا می‌گوید که این نشانه دیگری است از این که این فناوری در حال رشد است و شرکت‌هایی از مونسانتو (سرمایه گذار قبلی) گرفته تا والمارت (از طریق صندوق خانواده والون) مزایای علم میکروبیوم را می‌شناسند. این اولین بار است که این دو گروه در یک شرکت سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

#کشاورزی #سنت_لوئیس

نویسنده: تیم اقتصاد کشاورزی زیست فن

☑️ منبع

? کانال اقتصاد زیستی

شروع تمرکز بر میکروبیوم به عنوان یک راه حل ارگانیک برای افزایش عملکرد محصول – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن