بازار بیوتکنولوژیزیست توده

افزایش فروش زیست‌ توده امریکا به 640 هزارتن در ماه

مطابق گزارشی که اداره انرژی امریکا در ماه ژوئیه سال جاری میلادی منتشر کرد، تولیدکنندگان امریکایی در ماه آوریل حدود ۷۷۰ هزارتن زیست‌توده متراکم تولید کرده‌اند که از این میزان، حدود ۶۴۰ هزارتن خرید و فروش شد.


اداره انرژی امریکا (EIA) در گزارش ماه ژوئیه خود که شامل داده‌های ماه آوریل است، اطلاعات ۸۴ تولیدکننده کلان زیست‌توده متراکم را جمع‌آوری و منتشر کرده است. هرچند این گزارش شامل مراکز تولیدکننده کوچک با ظرفیت کمتر از ۱۰ هزارتن در سال نمی‌شود، اما مطابق این گزارش امریکا در ماه آوریل مجموعاً ۷۷۰ هزارتن زیست‌توده متراکم تولید کرده و حدود ۶۴۰ هزارتن از این میزان خرید و فروش شده است.

بیشتر ظرفیت تولیدی زیست‌توده امریکا به صادرات این محصول تعلق دارد، به طوریکه ۱۱۰ هزارتن زیست‌توده با قیمت متوسط ۱۵۷ دلار در هر تن در امریکا و ۵۳۰ هزارتن با قیمت متوسط ۱۵۶ دلار در هر تن صادر شده است. به این ترتیب صنعت تولید زیست‌توده امریکا در ماه آوریل با خرید و فروشی ۱۰۰ میلیون دلاری روبرو بوده است.

زیست‌توده‌های متراکم نوعی از زیست‌توده فرآوری‌شده هستند که در اندازه‌های مختلف و عمدتاً به شکل قرص و استوانه تولید می‌شوند که از این محصولات می‌توان در وسایل گرمایشی استفاده کرد.

ظرفیت تولید زیست‌توده در امریکا حدود ۱۲ میلیون تن در سال است که این صنعت برای بیش از دوهزار نفر اشتغال‌زایی به همراه داشته است.

۲/۵ - (۱ امتیاز)
توسط
BIOMASS MAGAZINE
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن