بازار بیوتکنولوژیزیست توده

افزایش فروش زیست‌ توده امریکا به 640 هزارتن در ماه

مطابق گزارشی که اداره انرژی امریکا در ماه ژوئیه سال جاری میلادی منتشر کرد، تولیدکنندگان امریکایی در ماه آوریل حدود 770 هزارتن زیست‌توده متراکم تولید کرده‌اند که از این میزان، حدود 640 هزارتن خرید و فروش شد.


اداره انرژی امریکا (EIA) در گزارش ماه ژوئیه خود که شامل داده‌های ماه آوریل است، اطلاعات 84 تولیدکننده کلان زیست‌توده متراکم را جمع‌آوری و منتشر کرده است. هرچند این گزارش شامل مراکز تولیدکننده کوچک با ظرفیت کمتر از 10 هزارتن در سال نمی‌شود، اما مطابق این گزارش امریکا در ماه آوریل مجموعاً 770 هزارتن زیست‌توده متراکم تولید کرده و حدود 640 هزارتن از این میزان خرید و فروش شده است.

بیشتر ظرفیت تولیدی زیست‌توده امریکا به صادرات این محصول تعلق دارد، به طوریکه 110 هزارتن زیست‌توده با قیمت متوسط 157 دلار در هر تن در امریکا و 530 هزارتن با قیمت متوسط 156 دلار در هر تن صادر شده است. به این ترتیب صنعت تولید زیست‌توده امریکا در ماه آوریل با خرید و فروشی 100 میلیون دلاری روبرو بوده است.

زیست‌توده‌های متراکم نوعی از زیست‌توده فرآوری‌شده هستند که در اندازه‌های مختلف و عمدتاً به شکل قرص و استوانه تولید می‌شوند که از این محصولات می‌توان در وسایل گرمایشی استفاده کرد.

ظرفیت تولید زیست‌توده در امریکا حدود 12 میلیون تن در سال است که این صنعت برای بیش از دوهزار نفر اشتغال‌زایی به همراه داشته است.

توسط
BIOMASS MAGAZINE
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شـش + دو =

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن