سوخت گاز

برنامه امریکایی‌ها برای افزایش مقدار اتانول در بنزین به کمک ذرت

رئیس‌جمهور امریکا -Donald Trump- قصد دارد طی یک برنامه پیشرفتی، مقدار اتانول موجود در بنزین را افزایش دهد. این برنامه به کمک کشاورزان ذرت انجام می‌گیرد و انتظار می‌رود که اعتراض و خشم صنعت نفت و گاز را در پی داشته باشد.


برای به انجام رساندن این برنامه، درخواستی به نام E15 مطرح شد تا فروش سالانه بنزین با ترکیب اتانول حداکثر ۱۵ درصدی صورت گیرد. پیش از این E15 به‌دلیل مسائل آلودگی هوا به تاریخ ۱ ژوئن تا ۱۵ سپتامبر محدود شده بود؛ چرا که تحقیقات نشان می‌دهد سوزاندن اتانول در هوای گرم آلودگی بیشتری تولید کرده و به لایه ازن آسیب می‌رساند.

همچنین با انجام این برنامه، انتظار می‌رود شرکت‌های پالایشگاهی کار سخت‌تری برای گرفتن اعتبار تجاری (RIN) استفاده از سوخت‌های زیستی داشته باشند. در حال حاضر شرکت‌های پالایشگاهی و واردکننده‌های گاز طبیعی باید قبل از خرید یا فروش RIN، سوخت خود را با اتانول مخلوط کنند. دولت برای اصلاح RIN قصد دارد تا شفاف‌سازی عمومی از آن به عمل آورد؛ مدت زمانی که وارد کننده‌ها می‌توانند آن را نگاه دارند محدود کند و تعهدات انطباق را به‌صورت مکرر بهبود بخشد.

کاخ‌سفید در هفته گذشته آژانس محافظت از محیط زیست (EPA) را مأمور کرد تا شروع به ساختن قوانین برای گسترش E15 کند و شیوه‌‌ داد و ستد RIN را تغییر دهد. مدیر EPA می‌گوید: “سازمان در حال تلاش است تا تغییرات مطلوب را تا تابستان جاری نهایی کند؛ همچنین در پایان ماه یک دادرسی عمومی برای شنیدن نظرات مردم برگزار خواهیم کرد.”

صنعت اتانول مدت زیادی به دنبال مجوز برای فروش E15 از طرف EPA بوده است؛ در حال حاظر مقدار زیادی از بنزین موجود در امریکا شامل ۱۰ درصد اتانول می‌باشد و تنها ۱ درصد از ایستگاه‌ها بنزین E15 عرضه می‌کنند. پیش از این نیز مدیر قبلی EPA قصد داشت تا فروش این محصول را انجام دهد؛ اما در دولت مخالفین با اجازه دادن به صادرات اتانول به سمت مجلس فدرال مانع از انجام این کار شدند.

مدیر عامل Growth Energy می‌گوید: “این قانون نقطه عطف مهمی برای حاشیه‌نشینانی است که سوخت تجدیدپذیر زیستی تولید می‌کنند؛ همچنین برای رانندگان امریکایی که در آینده ممکن است از سوخت ارزان‎تر و با کیفیت‌تر همراه با عدد اکتان بالا استفاده کنند.”

معاون عملیاتی مؤسسه نفت امریکا (API) نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرد: “مدیران باید از دنبال‌کردن سیاست‌هایی که به ضرر مصرف‌کننده است و مشکلات مربوط به استاندارد سوخت قابل‌بازیافت را تشدید می‌کند، پرهیز کنند. مطالعات محققین ما نشان می‌دهد که بنزین E15 به موتور ماشین و سیستم سوخت‌رسان آن، آسیب می‌رساند و مصرف‌کننده را با هزینه‌های بالای تعمیرات روبرو می‌کند.”

Rate this post
توسط
TheHill
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن