آبزی پروریاقتصاد زیستی

اقتصاد اسکاتلند در گرو پرورش حشرات

سازمان Zero Waste Scotland پیشنهاد کرده است که سرمایه‌گذاری در حوزه پرورش حشرات می‌تواند بسیاری از مسائل مربوط به زباله‌های مواد غذایی را حل و بخشی از بودجه این کشور را ذخیره کند.


سازمان Zero Waste اسکاتلند با کار در جهت بهره‌وری منابع و اقتصاد مدور سعی دارد جامعه‌ای ایجاد کند که در آن منابع ارزش‌گذاری می‌شود و هیچ‌چیز هدر نمی‌رود. این سازمان یادآور می‌شود که اسکاتلند می‌تواند با پرورش هدفمند مگس‌ها در استفاده از مواد غذایی زائد، در هر تن زباله‌ ۱۱۳ پوند پس‌انداز کند.

در حال حاضر هیچ‌گونه فعالیت تجاری در زمینه پرورش حشرات در اسکاتلند وجود ندارد، اما Zero Waste ادعا می‌کند که می‌تواند نقش مهمی در اقتصاد مدور این کشور داشته باشد. درواقع آن‌ها پرورش حشرات را پتانسیلی برای تبدیل و کاهش تقاضای ماهی‌های وحشی به ماهی سالمون می‌دانند. علاوه بر این، حشرات پرورشی را می‌توان به طیف وسیعی از محصولات جانبی مانند کود، بیودیزل و کیتین تبدیل کرد.

Iain Gulland، مدیر اجرایی Zero Waste Scotland، گفت: “با توجه به این‌که ماهی سالمون یکی از بزرگ‌ترین صادرات کشور است، پرورش مگس سرباز سیاه، موجب کاهش فشارهای فعلی در واردات سایر ماهی‌ها و ایجاد فرصت‌های جدید کسب‌وکار در اسکاتلند خواهد شد.”

هم‌چنین اضافه کرد: “پرورش حشرات فرصتd شگفت‌انگیز، بالقوه و بسیار سودآور است. این‌ ایده در حال حاضر در سراسر اتحادیه اروپا و فراتر از آن کشف‌ شده اما ما علاقه‌مند به کشف گزینه‌هایی برای اسکاتلند هستیم.”

کشور اسکاتلند درصدد پرورش مگس سرباز سیاه در جهت تبدیل مواد زائد غذایی به موادی با پروتئین بالا و جایگزین کردن آن با پودر ماهی است. بدین‌صورت پرورش حشرات و صنعت آبزی پروری در این کشور رشد خواهد کرد.

منبع خبر

۵/۵ - (۲ امتیاز)
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن