اقتصاد زیستی

نقش صنایع زیست‌دارویی در اقتصاد ایالات متحده

نقش صنایع زیست‌دارویی در اقتصاد ایالات متحده نقش صنایع زیست‌دارویی در اقتصاد ایالات متحده

?بخش زیست‌دارویی آمریکا نه تنها باعث ایجاد روش‌های درمانی جدید برای بیماران شده است، بلکه توانسته است به عنوان موتور متحرکه قدرتمندی در اقتصاد این کشور ظاهر شود. این صنعت باعث ایجاد فرصت‌های شغلی با کیفیت و با پرداخت بالا در این کشور شده است. امروز این صنعت به طور مستقیم حدود ۸۵۴ هزار نفر را به خدمت گرفته است و تقریباً ۴.۴ میلیون شغل را در آمریکا به طور غیر مستقیم حمایت می‌کند. بنابراین هر شغل در صنعت زیست‌دارویی آمریکا بیش از چهار شغل در صنایع دیگر اقتصاد آمریکا را حمایت می‌کند.

?جالب است بدانید به طور متوسط هر فرد فعال در حوزه‌ی زیست دارو سالیانه حدود دو برابر افراد دخیل در دیگر صنایع، کسب درآمد می‌کند. فرد شاغل در صنایع دارویی به طور متوسط سالیانه بیش از ۱۲۳ هزار دلار درآمد دارد در حالی که این رقم برای دیگر صنایع به طور متوسط حدود ۵۷ هزار دلار است.

?مهمترین ویژگی صنعت داویی آمریکا اثر این صنعت سودآور بر خروجی اقتصاد آمریکا است به طوری که تقریباً سالیانه ۱.۲ میلیارد دلار به طور مستقیم و غیر مستقیم در اقتصاد این کشور تولید می‌کند. حال سوال اینجاست دلیل موفقیت ایالات متحده در ایجاد چنین صنعت قدرمندی در این کشور چه بوده است؟ سرمایه گذاری‌های مالی و انسانی در چه جهاتی تنظیم شده است که توانسته است چنین صنعتی را در این کشور ایجاد کند؟ این درحالی است که از آغاز تولید انسولین نوترکیب به عنوان نقطه عطف این صنعت هنوز چهل سال نمی‌گذرد. در پست‌های آینده در این مورد بیشتر بحث خواهیم کرد.

نویسنده: علی قاسمی

☑️ منبع: لینک-۱
کانال اقتصاد زیستی

نقش صنایع زیست‌دارویی در اقتصاد ایالات متحده – اخبار زیست فناوری

Rate this post
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن