بیوتکنولوژی پزشکیبیوتکنولوژی داروییسرطان

انار و سرطان پستان

✅  مصرف انار (Punica granatum L) از دوران باستان در درمان انواع مختلفی از بیماری‌ها کاربرد داشته است. این میوه حاوی ترکیب منحصر به فردی از آنتی‌ اکسیدان ها نظیر پلی‌فنول‌ها و آنتوسیانین‌ها است که آنتوسیانین موجود در آن به مراتب فعالیت آنتی‌اکسیدانی قوی‌تری نسبت به چای سبز یا شراب قرمز دارد.? در مطالعات آزمایشگاهی متعددی تأثیر انار و مواد تشکیل دهنده آن بر روی سیگنال‌دهی سلولی و مسیر‌های درگیر در التهاب، تکثیر، تومورزایی و رگ‌زایی به ویژه در رده سلول‌های سرطان پستان مشاهده شده است. به عنوان مثال تیمار سلول‌های سرطان پستان انسانی با عصاره انار منتج به مهار رشد وابسته به دوز و سمیت سلولی شد. این نتیجه با یافته‌های مطالعه دیگری مبنی بر کاهش پایداری و مهار رشد سلول سرطان پستان با عصاره استخراج شده از دانه‌های انار سازگار است. همچنین در نتایج گزارش‌های بعدی سازوکار مهار رشد از طریق توقف چرخه سلولی در نقطه کنترلی G۲/M  و در نهایت وقوع آپوپتوز مشخص شد.

? به علاوه در چندین پژوهش‌ عصاره‌های استخراج شده از قسمت‌های مختلف انار مورد بررسی قرار گرفت. از آن جمله می‌توان به اثر مهار رشد سلول‌های سرطانی پستان وابسته به استروژن تیمار شده با آب انار تخمیر شده یا  عصاره آبی پریکارپ انار ( پوسته خارجی میوه انار ) و اثر روغن دانه انار در کاهش تکثیر این سلول‌ها اشاره کرد. به علاوه نتایج چندین آزمایش حاکی از آن است که عصاره انار احتمالاً باعث کاهش تهاجم و تحرک در سلول‌های سرطانی که دو صفت بارز برای وقوع متاستاز هستند و افزایش چسبندگی سلولی می‌شود. همچنین این تیمار منجر به مهار وابسته به دوز رسپتورهای استروژن و پروژسترون و متعاقباً منفی شدن تکثیر و تحرک این رده سلولی شده است.

? سازوکار بالقوه در فعالیت ضد سرطانی عصاره انار از طریق چندین MicroRNA درگیر در تنظیم مسیر‌های سیگنال‌دهی سلولی AKT و NF-KB اعمال می‌شود که منجر به کاهش حجم و وزن تومور، تعدیل انواع یکسان MicroRNA ها و کاهش بیان پروتئین VEGF، سروتونین و NFKB در مقایسه با گروه کنترل در موش‌های حامل سلول‌های سرطان پستان انسانی شد. همچنین تیمار سلول‌های بنیادی سرطانی پستان (CSCs) با عصاره انار مهار تشکیل ماموسفرها، مهار خود نوسازی و چسبندگی این سلول‌ها را به دنبال داشت.

? اگرچه تاکنون هیچ مطالعه انسانی در مورد اثرات مصرف انار در جلوگیری و درمان سرطان پستان وجود ندارد، اما مطالعات آزمایشگاهی متعددی پیشنهاد می‌دهد که عصاره، آب و روغن دانه انار ویژگی ضد سرطانی دارند. فعالیت ضد سرطانی می‌تواند از طریق توقف چرخه سلولی، تعدیل MicroRNA ها و مهار CSCsها اعمال ‌شود.

?ترجمه: مهسا جلیلی منش

☑️لینک خبر
☑️عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
☑️عضویت در کانال زیست فن

 انار و سرطان پستان – اخبار زیست فناوری

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن