اخباراقتصاد زیستیواکسن ها

انتشار داده های کارآزمایی بالینی واکسن مؤسسه تحقیقاتی گامالیا

رایزنی ایران و روسیه درباره تولید مشترک واکسن SARSCoV2

داده های اولیه واکسن روسی SARSCoV2 مبتنی بر وکتور آدنوویروسی در مؤسسه تحقیقاتی گامالیا دو روز پیش در نشریه معتبر لنست به چاپ رسید.


تعداد افراد مورد مطالعه ۷۶ نفر بوده اند. عوارض جانبی قابل توجهی در هیچ یک از افراد داوطلب در نتیجه تزریق واکسن مشاهده نشده است.

گروه کنترل و مطالعات تصادفی در جریان این مرحله وجود نداشته است. در فاز ۳ کارآزمایی بالینی این واکسن قرار است بر روی ۴۰۰۰۰ نفر تست شود.

یکی از موارد محدودیت های آزمایشات تا بدین جا می‌توان به مطالعه بر روی دسته ای از افراد نظامی جوان اشاره کرد که نسبت به جمعیت عمومی سالم تر و توانمند تر هستند. در افراد مسن سیستم ایمنی پاسخ کمتری در نتیجه ی ایمنوژنتیسیته ی واکسن ایجاد کند که در این کارآزمایی غائب بودند.

رایزنی ایران و روسیه درباره تولید مشترک واکسن SARSCoV2

کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه در گفتگوی مجازی با کیریل دمیتریف رئیس صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه با استناد به نتایج دو نشست کارگروه واکسن و دارو بین انستیتو پاستور ایران و موسسه گامالیا روسیه، نسبت به آغاز هرچه سریعتر فرایند تولید مشترک واکسن COVID-19 با همکاری صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه ابراز امیدواری کرد. کیریل دمیتریف نیز نسبت به همکاری با ایران برای تولید واکسن COVID-19 ابراز تمایل کرد.

Rate this post
توسط
The Lancet Journal
منبع
irna
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن