بیوتکنولوژی کشاورزیژنومیکس

انتشار نظر علمی موسسه اروپایی EFSA درباره چهار نوع ذرت تراریخته

✅مرجع ایمنی مواد غذایی اروپا (EFSA) در پنل ارگانیسم‌های اصلاح‌شده ژنتیکی اداره ایمنی مواد غذایی اروپا (GMO Panel)، نظر علمی خود درباره ایمنی ذرت مهندسی ژنتیک شده مقاوم در برابر علف‌کش‌های گلوفوزینات و گلیفوزیت ۱۵۰۷× ۵۹۱۲۲× MON810× NK603 و ۱۰ زیرترکیب آن را مستقل از منشاء شان، منتشر کرده است. این عقیده علمی براساس درخواست شماره EFSA-GMO-NL-2011-92 تحت قانون No. 1829/2003 از Pioneer انتشار یافته است.


?دامنه درخواست EFSA-GMO-NL-2011-92 شامل عرضه ذرت ۱۵۰۷× ۵۹۱۲۲× MON810× NK603 و همه زیرترکیباتش به بازار، مستقل از منشاء آن‌ها و برای استفاده غذایی و تغذیه‌ای، واردات و فرآوری است. پنل ارگانیسم‌های اصلاح‌شده ژنتیکی، پیش‌ازاین چهار نوع ذرت در این رویداد و پنج عدد از ترکیبات آن‌ها را ارزیابی کردند و هیچ تهدید ایمنی در آن‌ها مشاهده نکردند.

?بنابراین گزارش، هیچ اطلاعات جدیدی از این چهار نوع ذرت یا ترکیبات آن‌ها که پیش‌ازاین ارزیابی‌شده بودند در این خصوص که منجر به تغییر نتیجه‌گیری اولیه شود، وجود نداشته است. پنل ارگانیسم‌های اصلاح‌شده ژنتیکی (GMO Panel) نتیجه گرفته که این چهار نوع ذرت ازنظر ایمنی و ارزش غذایی با رقبای طبیعی خود هیچ تفاوتی ندارند.

?ترجمه: مریم باورساد

☑️ لینک خبر
☑️ لینک مقاله
☑️ عضویت در زیست فن کشاورزی
☑️عضویت در کانال زیست فن

انتشار نظر علمی موسسه اروپایی EFSA درباره چهار نوع ذرت تراریخته – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن