چاپ سه بعدی

انقلابی در حوزه سلامت با پرینت سه بعدی

یک تیم از مهندسین آلمانی موفق به ساخت نوع خاصی از دوربین شدند؛ این ابداع حاوی سه لنز می باشد و پهنای آن حدود 0.12 میلی متر است. پزشکان می توانند از این دستگاه به عنوان ابزار عکس برداری استفاده نمایند .


این دوربین قابلیت جایگیری در داخل سرنگ را دارد و قادر است لنز خود را در فاصله سه میلی متری متمرکز و از اندام های مختلف حتی مغز نیز عکس برداری کند.
محققان  عقیده دارند این ابداع می تواند منجر به تحولات عظیمی شود. در حالت عادی محدودیت های تولید، ساخت لنزهایی در ابعاد مناسب برای استفاده در زمینه های خاصی از پزشکی را سخت می کنند.
با این وجود فناوری پرینت سه بعدی این محدودیت ها را پشت سر گذاشته است چرا که مهندسین را قادر ساخته است، طراحی، تولید و تست وسیله ابداعی مورد نظرشان را در عرض چند ساعت انجام دهند.
فناوری پرینت سه بعدی، فرایندی است که طی آن لایه های موادی مانند پلاستیک یا فلزات روی یکدیگر قرار میگیرند تا یک طرح سه بعدی ایجاد کنند.
متخصصین علوم پزشکی از این تکنولوژی برای طراحی اعضای مصنوعی و ایمپلنت های دندان استفاده کرده اند، با این حال سازمان غذا و داروی آمریکا در نهایت، اولین داروی تولید شده با این فناوری را در تابستان گذشته تایید نمود.

لینک مقاله
لینک خبر

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن