اقتصاد زیستی

اولین پانکراس مصنوعی امسال وارد بازار خواهد شد

اولین پانکراس مصنوعی امسال وارد بازار خواهد شد - اخبار زیست فناوری اولین پانکراس مصنوعی امسال وارد بازار خواهد شد

به تازگی شرکت Medtronic تأییدیه اولین پانکراس مصنوعی جهان را از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) دریافت کرده است که می‌تواند یک خبر بسیار خوب برای افراد مبتلا به دیابت نوع یک باشد.

دستگاه ابداعی این شرکت موسوم به MiniMed 670G اولین دستگاهی است که کنترل خودکار گلوکز و یک پمپ انسولین را با هم ترکیب می‌کند. این دستگاه یک مقدار دقیق انسولین را در صورت نیاز در اختیار بیمار قرار داده و در صورت افت قند نیز به صورت خودکار باعث آزاد شدن انسولین می‌شود. این عمل خطر استفاده بیش از حد یا خیلی کم انسولین را به حداقل می‌رساند.

شرکت Medtronic از دستگاه خود به عنوان «اولین سیستم حلقه بسته ترکیبی در دنیا» یاد می‌کند. دستگاه مذکور تنها برای قرار دادن کربوهیدرات‌های وعده غذایی و کالیبراسیون سنسورها به صورت دوره‌ای نیاز به دخالت بیماران دارد؛ مزیتی که باعث می‌شود به آنها اجازه آزادی عمل بیشتری داده شود تا خواب راحت تری را تجربه کرده و هنگام بیدار شدن سطح مناسبی از گلوکز داشته باشند.

اگرچه FDA به این کمپانی جهت ارسال دستگاه به بازار برای بیماران ۱۴ سال به بالا چراغ سبز نشان داده، اما Medtronic در نظر دارد آزمایش‌های واقعی بیشتری انجام دهد و امکان استفاده از این دستگاه برای افراد جوان‌تر را نیز بررسی کند.

نویسنده: محمد رضازاده

☑️ منبع

کانال اقتصاد زیستی

اولین پانکراس مصنوعی امسال وارد بازار خواهد شد – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن