بیوتکنولوژی پزشکیبیوتکنولوژی داروییسرطان

ابتلا به سرطان‌های جدید در بازماندگان سرطان، چه‌قدر اتفاق می‌افتد؟

?#رصد_لحظه‌ای?

✅ نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که یک‌چهارم افراد بالغ بالای ۶۵ سال و ۱۱ درصد بیماران جوان‌تر که سرطان آن‌ها از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ تشخیص داده شده است، دارای سابقه قبلی ابتلا به سرطان بوده‌اند.


?تعداد بازماندگان سرطان در ایالات‌متحده درحال افزایش است و برآورد می‌شود که تا سال ۲۰۴۰ به ۲۶ میلیون نفر برسد. بررسی احتمال بروز یک سرطان ثانویه در بین بیمارانی که قبلا سرطان داشته‌اند، برای درک ریسک ابتلای بازماندگان به سرطان قبلی یا نوع جدیدی از سرطان بسیار حائز اهمیت است.

?تحقیق مشاهده‌ای انجام‌شده توسط دکتر کیتلین سی مورفی، استاد سلامت عمومی مرکز پزشکی جنوب غرب دانشگاه تگزاس واقع در دالاس و همکارانش، نشان می‌دهد که از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳، تعداد ۷۴۰۹۹۰ نفر که قبلا دچار سرطان شده بودند، به یک نوع سرطان جدید نیز مبتلا شده‌اند.

?بنا بر نتایج این تحقیق که در نشریه JAMA Oncology منتشرشده، فراوانی سابقه ابتلا به سرطان در بین بیماران مبتلابه سرطان جدید بین ۳.۵ تا ۳۶.۹ درصد بوده و اغلب سرطان‌های قبلی در قسمت دیگری از بدن بیمار، تشخیص داده شده بودند.

?به گفته محققین، بیمارانی که مبتلابه سرطان جدیدی شده‌اند و سابقه سرطان دارند، ممکن است از آزمایش‌های بالینی محروم شوند و در پژوهش کمتر مورد توجه قرار گیرند.

?به گفته آن‌ها، درک تأثیر سابقه قبلی ابتلا به سرطان، در بهینه‌سازی روند تحقیق، کنترل عوارض بیماری و بهبود تجربه بیمار، بسیار مؤثر خواهد بود.

?ترجمه: مریم باورساد

☑️ لینک خبر
☑️ لینک مقاله
☑️ عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
☑️عضویت در کانال زیست فن

ابتلا به سرطان‌های جدید در بازماندگان سرطان، چه‌قدر اتفاق می‌افتد؟ – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن