بیوتکنولوژی کشاورزیژنومیکس

بحث در مورد پیشرفت‌های اصلاح نباتات در کنفرانس بین‌المللی کشاورزی مناطق حاره‌ای 2017

✅مطالعات بازار، تلفیق مطالعات علمی و طرح‌های عملیاتی برای تغییر روش‌های سنتی، برخی از گام‌های عملی هستند که باید برای تبدیل روند پرورش گونه‌های جدید گیاهی به یک تکنولوژی مفید، در کشورهای درحال‌توسعه برداشته شوند. این موارد از مسائلی بودند که توسط متخصصین نوآوری در علوم گیاهی، حیوانی و غذایی، در بریزبین استرالیا از تاریخ ۲۰ تا ۲۲ نوامبر ۲۰۱۷ و در طول کنفرانس بین‌المللی کشاورزی مناطق حاره‌ای ۲۰۱۷، موردبحث قرار گرفتند.


?بنابه گفته ویوین آنتونی، مشاور علمی ارشد در Syngenta Foundation for Sustainable Agriculture working در آفریقا ، پیشرفت‌های حاصل‌شده در روش‌های اصلاح نباتات، به‌هیچ‌وجه نیازهای بازار، مصرف‌کننده‌ها و صنایع را تأمین نمی‌کند.

?او پیشنهاد کرده که اصلاح‌کنندگان و محققین باید در مورد طراحی گونه‌های گیاهی براساس درخواست مصرف‌کننده، تحقیقات بیشتری انجام دهند.

?آنتونی در ادامه می‌گوید: «اگر دانشمندان همیشه مشغول کار روی ابداعات و نوآوری‌ها باشند، وقتی برای گفتگو با مردم عادی برایشان باقی نخواهد ماند که این مسئله می‌تواند روی کاری که آن‌ها باید انجام دهند تأثیرگذار باشد.»
او افزوده: «می‌دانیم که اغلب دانشمندان دوست ندارند از آزمایشگاه خارج شده و به مطالعه بازار مشغول شوند، ولی انجام این کار هم برای آن‌ها لازم است.»

?ترجمه: مریم باورساد

☑️ لینک خبر
☑️ عضویت در زیست فن کشاورزی
☑️عضویت در کانال زیست فن

بحث در مورد پیشرفت‌های اصلاح نباتات در کنفرانس بین‌المللی کشاورزی مناطق حاره‌ای ۲۰۱۷ – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن