زیست نشانگرهاسرمایه گذاری شرکت ها

بررسی نشانگرهای متابولومیک در نمونه‌های خون

شرکت Nightingale Health و بانک زیستی انگلستان (UK Biobank)، اخیرا برای بررسی زیست نشانگرها در ۵۰۰.۰۰۰ نمونه خون، برنامه ریزی کرده‌اند. این پروژه، که انتظار می رود ۳۰ ماه به طول انجامد، بر روی نشانگرهای زیستی تمرکز خواهد کرد که در پژوهش‌های قبلی مرتبط با بیماری قلبی، دیابت نوع ۲ و سایر بیمار‌های مزمن شایع، شناخته شده بودند.


این پروژه از پلتفرم نمایه‌بندی متابولیت‌ها مبتنی بر NMR و متعلق به Nightingale استفاده خواهد کرد، که می‌تواند بیش از ۲۰۰ متابولیت را در هر نمونه خون اندازه گیری کند.

روری کولینز، محقق برتر Biobank انگلستان، در بیانیه ای اعلام کرده است: «ما تاکنون اطلاعات زیادی درباره سبک زندگی و ساخت ژنتیکی داوطلبان آزمایش در Biobank انگلستان، تصویربرداری مغزی و قلبی و سلامت بدن آن‌ها بدست آورده‌ایم. فراهم آوردن چنین جامعه تحقیقاتی گسترده و باکیفیت از زیست نشانگر‌های متابولیک درعلوم اکتشافی و علوم جمعیت، فرصت‌های بسیاری را برای درمان بیماران و سلامت اجتماعی ایجاد کند.»

پیتر ورتز، مدیر علمی و موسس Nightingale نیز توضیح داده است: «ما پیش‌بینی می‌کنیم که این بازخوانی مولکولی جزئی وضعیت سلامت، در هر دو زمینه سبک زندگی و ترکیب ژنتیکی، منجر به غنای برنامه‌های علمی از جامعه تحقیقاتی می شود.»

بودجه این پروژه توسط Nightingale تامین می‌شود، که دسترسی انحصاری به اطلاعات متابولومیک در طول ۹ ماه ابتکار عمل را به همراه خواهد داشت. سپس، این اطلاعات در بانک اطلاعاتی عمومی UK Biobank گنجانده خواهد شد.

✳️ مترجم: آزاده داودی

لینک خبر

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن