بیوتکنولوژی پزشکیسرطان

بلوکه کردن منبع انرژی سلول­های سرطانی با مولکول­های طبیعی

☑️ اثر واربورگ چندین دهه است که شناخته شده است و پدیده­ای را توصیف می­کند که سلول­های سرطانی به طور حریصانه گلوکز را مصرف می­کنند. محققان امروزه نه تنها یک سیستم غیر معمول را شناسایی کرده­اند که سلول­های سرطانی برای متابولیسم کربوهیدرات استفاده می­کنند، ترکیب طبیعی را نیز شناسایی کرده­اند که ظاهرا به طور انتخابی این سیستم را در مطالعات آزمایشگاهی خاموش می­کند.


محققان با بررسی سلول­های سرطانی و چگونگی تغییر متابولیسم آن­ها در تجزیه گلوکز نسبت به سلول­های طبیعی دریافتند که سلول­های سرطانی از روش تخمیر استفاده می­کنند که بازده کمتری داشته و بنابراین از گلوکز بیشتری استفاده می­کنند. در نهایت با بررسی­های انجام شده نشان دادند که آنزیم GAPDH میزان گلوکز را در سلول­های سرطانی کنترل می­کند. از انجایی که اثر واربورگ در سلول­های سرطانی قوی­تر می­باشد با اندازه­گیری آنزیم GAPDH محققان توانستند یک مدل پیش بینی برای اندازه­گیری میزان سلول­های سرطانی تحت تاثیر اثر واربورگ ارائه کنند. پس از آن این سوال مطرح شد که آیا ترکیبی برای جلوگیری از این آنزیم وجود دارد یا خیر.

محققان طی بررسی­ها متوجه شدند مولکول KA یا koningic acid، که ۳۰ سال پیش به عنوان بخشی از یک جستجو برای پیدا کردن داروی با کلسترول پایین کشف شده بود، پتانسیل این کار را دارا می­باشد. این مولکول توسط قارچ هایی که در محیط­های غنی از قند مثل سیب زمینی شیرین ساکن بودند تولید می­شود. قارچ­ها KA را تولید می­کنند تا باکتری­هایی را که ممکن است منبع قندی را بدزدند را دفع کنند. محققان معتقدند که KA ممکن است مولکول طبیعی باشد که ارگانیسم­ها یا سیستم­های درگیر در متابولیسم گلوکز را هدف قرار دهد. از اینرو این مولکول را در سلول­های سرطانی و مدل­های موش آزمایش کردند. آن­ها دریافتند که KA در واقع به طور انتخابی آنزیم GAPDH را مهار می­کند، مصرف گلوکز را در تومورهای تحت اثر واربورگ را محدود می­کند و سلول­های طبیعی را ترک می­کند.

این مطالعات دریچه درمانی را فراهم کرده و می­تواند راه دیگری برای حمله به سرطان فراتر از ترکیب ژنتیکی تومور باشد که این دلگرم کننده است.

?ترجمه: زهرا علی پور

☑️ لینک خبر

☑️ عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
☑️ عضویت در کانال زیست فن

بلوکه کردن منبع انرژی سلول­های سرطانی با مولکول­های طبیعی – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن