بیوتکنولوژی کشاورزیفتوسنتز

بهبود کارایی فتوسنتز در ذرت هیبرید

شرکت بیوتکنولوژی Benson Hill Biosystems و شرکت تولید بذر Beck از انجام پروژه ای شش ساله بر روی یک ویژگی خاص که منجر به بهبود کارایی فتوسنتز در ذرت هیبرید می‌شود، خبر دادند.


این ویژگی، که حاصل روش های سنتی دست‌کاری ژنتیکی در DNA گیاهان غیر ذرت بود، به مدت سه سال در مزارع آزمایشی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت. نتایج این آزمایش ها نشان می‌دهند که مقدار محصول هیبریدهای ذرت به طور معنی‌داری افزایش می‌یابد.

دست‌کاری ژنتیکی واریته‌های ذرت به سال ۱۹۹۶ بر می گردد، زمانی که شرکت Monsanto اولین ذرت های مقاوم به علف کش گلایفوسیت را به بازار معرفی کرد. به دنبال آن نیز ذرت مقاوم به حشره، از انتقال چند ژن از باکتری (Bacillus thuringiensis (Bt به وجود آمد.

Crisp مدیر اجرایی Benson Hill در این باره می‌گوید: “این گونه مطالعات که مستقیما عملکرد یک محصول را هدف قرار می‌دهد، یک نوع خاص و بی‌نظیر از موارد اصلاح گیاهان است.” به بیانی دیگر، امروزه اکثر سرمایه گذری‎‌ها و اعتبارهای پژوهشی برای بهبود ویژگی‌های دفاعی گیاه، همانند مقاومت به حشره است. وی همچنین اذعان دارد که در جهت افزایش عملکرد، اهداف تجاری بسیار مهمی هم‌چون: فتوسنتز، پایداری، و تغذیه وجود دارد که کمتر در گیاهان زراعی کار شده‌‌اند. این گونه مطالعات فرصت‌های بسیار ایده‌آلی می‌توانند به وجود آوردند.

هرچند او نمی‌تواند اطلاعات مربوط به این ویژگی را فاش کند، اما معتقد است که این توانایی باعث بهبود کارایی تثبیت کربن از CO2 اتمسفری و تبدیل آن به قند و در نهایت موجب افزایش چشمگیر محصول در ذرت خواهد شد.

? ترجمه: داور عابدینی

لینک خبر
عضویت در زیست‌فن کشاورزی
عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن