اقتصاد زیستی

کدام حوزه ها بیشترین سرمایه خطرپذیر (VC) را در سال 2016 جذب کردند؟

ابتدا توضیح کوتاهی درمورد Venture Capital داده و سپس به سؤال بالا پاسخ می دهیم.

?در اکوسیستم کارآفرینی، استارتاپ‌ها در مرحله توسعه و رشد محصول و خدمات خود نیاز به تأمین مالی و مانیتورینگ دارند. در طرف دیگر بنگاه‌های بزرگتر که چابکی خود را از دست داده ولی سرمایه‌های آنها افزایش یافته و تجارب خوبی کسب کرده‌اند، اقدام به تأسیس شرکت VC یا صندوق VC یا شتاب‌دهنده‌ها برای حمایت و ایجاد استارتاپ‌های موفق می‌کنند. اکثر این سرمایه‌گذاری‌ها روی تکنولوژی‌های جدید و با زمینه تخصصی انجام می شود که شرکت VC فاقد آن است.

?به سرمایه ای که شرکت VC طی قرارداد یا سهام مشخصی در اختیار استارتاپ‌ها می‌گذارد و مستعد جهش و رشد ارزش و البته دارای ریسک فراوانی است سرمایه خطرپذیر یا سرمایه جسورانه می‌گویند. چرا که ریسک سوخت شدن سرمایه آنها بالا است و باید صبر زیادی برای ثمر دادن استارتاپ‌ها داشته باشند.

?مؤسسه تحقیقاتی مارتین، طی بررسی هایی بر روی ۴۱۶۴ سرمایه‌گذاری VC که در آمریکا در طی سال ۲۰۱۶ انجام گرفته، بیشترین محل جذب VC‌ها را مشخص کرد. در این گزارش، ده صنعت جذاب برای سرمایه‌های خطرپذیر گزارش شده که در مجموع ۷۶.۳% از سرمایه‌گذاری‌های VC در آمریکا را شامل می‌شود.
صنعت نرم افزار با ۳۶.۲% از VCها که معادل با ۱۲ میلیارد دلار است، در جایگاه نخست این رتبه‌بندی قرار دارد.

?و اما جایگاه دوم، با ۱۷.۳% از کل VC انجام شده در آمریکا و برابر با ارزش ۵.۷ میلیارد دلار مربوط به بیوتکنولوژی است. همچنین طبق گزارش صندوق‌ها و شرکت‌های VC در ایران نیز حوزه فناوری اطلاعات و بیوتکنولوژی به ترتیب بیشترین محل جذب سرمایه‌های خطرپذیر هستند.

این گزارش در مجله اینترنتی فوربس و سایت معتبر پایگاه تحلیل داده استاتیستا قرار گرفته و اینفوگرافیک آن در شکل نمایش داده شده است.

نویسنده: حسین گدازی

☑️‌ منابع: لینک-۱، لینک-۲

کانال اقتصاد زیستی

کدام حوزه ها بیشترین سرمایه خطرپذیر (VC) را در سال ۲۰۱۶ جذب کردند؟ – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن