سوخت گاز

سرمایه‌گذاری کالیفرنیا برای جایگزینی بیومتان تولید‌شده دامی به‌ جای سوخت فسیلی

به دنبال تولید سوخت‌های تجدید‌پذیر و کاهش گاز‌های گلخانه‌ای، جمعی از سازمان‌های دولتی کالیفرنیا، بودجه‌ای را برای احداث واحد تولیدی بیومتان دامی اختصاص داده‌اند‌. بیومتان حاصل از صنعت دام لبنی، وارد شبکه گازی خانگی می‌شود‌ و هم‌چنین به عنوان سوخت نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.


کمیته عمومی شهری، هیئت مدیره منابع هوائی و اداره مواد غذایی و کشاورزی کالیفرنیا؛ در سوم دسامبر ۲۰۱۸، برای تولید کارآمد بیومتان و تزریق آن به خطوط لوله گاز طبیعی، بودجه‌ای را در قالب شش پروژه آزمایشی اختصاص داده‌اند. این سوخت زیست محیطی (RNG) که به عنوان گاز طبیعی تجدید‌پذیر نیز شناخته می شود، در کالیفرنیا به عنوان سوخت خودرو مورد استفاده قرار خواهد گرفت و جایگزین ۱.۲۵ میلیون گالن سوخت فسیلی در سال خواهد شد.

شرکتDVO، به همراه شرکت JG Weststeyn Dairy -بزرگترین طراح واحد هضم بی‌هوازی کشور- امتیاز یکی از پروژه‌های اهدایی در مزرعه لبنی واقع در Willows کالیفرنیا را از آن خود کرده‌اند. بر اساس این طرح، کود حاصل از ۲۲۰۰ گاو شیری متعلق به این شرکت به همراه مقدار مورد نیاز تأمین شده از انبار پشتیبانی، توسط دستگاه به‌ خصوص هضم خواهند شد‌ و بیو‌متان تولید شده، به سیستم انتقال گاز طبیعی PG & E تزریق خواهد شد.

شرکت DVO، در پروژه‌هایی مشابه با زمینه RNG، تجربه‌های خود را با طراحی هضم کننده‌های بی‌هوازی، به خوبی به اثبات رسانده‌ است که صد در صد از بیوگاز مورد نیاز برای دو پروژه بزرگ بیوگاز لبنیاتی به خطوط لوله را در کشور عرضه خواهد کرد.

تولید بیومتان تولید شده از مواد زائد آلی، از جمله کود حیوانی، گازهای قابل توجه متان را در جو حذف خواهد کرد. در این راستا، CPUC طرح تولید بیومتان لبنیاتی، به عنوان بخشی از راهبرد دولت برای کاهش انتشار آلودگی‌های کوتاه‌مدت اقلیمی از جمله متان می‌باشد که ۲۸ برابر قوی‌تر از کربن‌دی‌اکسید است.

قانون تصویب شده در سال ۲۰۱۶ به دولت اجازه می‌دهد که تا پایان سال ۲۰۳۰ میزان تولید گازهای گلخانه‌ای منتشر شده از دام صنایع لبنی و دیگر دام‌های حیوانی را تا ۴۰ درصد کاهش دهد. انتشار گازهای گلخانه‌ای دامی، حدود ۲۵ درصد از کل انتشار گازهای گلخانه‌ای کشور را به خود اختصاص می‌دهند.

مأمور عالی رتبه دولت -Clifford Rechtschaffen- نیز اذعان کرده‌است که: “طرح‌های انتخابی با اطلاعات ارزشمند در ارتباط با فرایند‌های داخلی، ما را برای تسهیل سایر پروژه‌های بیومتان، امیدوار می‌کنند‌.”

این پروژه تقریباً ۷/۲ میلیون دلار کمک مالی برای سرمایه گذاری‌های زیرساختی همراه با هزینه‌های اضافی عملیاتی در طول ۲۰ سال آینده دریافت خواهد کرد. بر این اساس، ساخت سیستم هضم و تزریق در سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد و به دنبال آن در اواسط سال ۲۰۲۰ تزریق بیومتان عملیاتی خواهد شد.

منبع خبر

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن