بیوتکنولوژی صنعتیسوخت زیستی

تاثیر CRISPR بر دیزل

تکنولوژی کریسپر نهایتا روی آنچه که میخوریم، میپوشیم و سلامتی ما اثر میگذارد واخیرا با پیشرفت حمل و نقل نیز در ارتباط است، مخصوصا روشی جدید در تولید مولکول های سوختی که جایگزین دیزل میباشد.


تاکنون فعالیت های عظیمی با تکنولوژی ویرایش ژنومی کریسپر صورت گرفته و به محققین اجازه برش و وارد کردن ماده ژنتیکی بداخل ژنوم را میدهد.

به گفته محققین طراحی و ساخت مسیرهای متابولیکی سنتز توسط ژن های خارجی به درونEcoli برایمان امکان پذیر میباشد. محققان با استفاده از ژن هایی از گونه دیگر استافیلوکوکوس، سیانو باکتر و باکتری های خاکزی، مسیرهای متابولیکی داخل Ecoli با رشد بالا را طراحی و ساخته اند.

تمرکز محققان روی مهندسی و بهینه سازی مسیرهای سوخت زیستی است که به باکتری اجازه میدهد بعنوان ژنراتور سوخت زیستی عمل کند. محققان روی گونه های دیگر پاتوژن هایی کار میکنند که Ecoli را قادر میسازد تا شاخه های چربی الکلی تولید کند.

بر اساس یافته محققین بهترین حالت ساختار درونی زنجیره چرب الکلی (BLFLs) برای سوخت زیستی بین C12 تا C18 نسبت به زنجیره صاف بدون انشعاب میباشد.

دستاوردهای تحقیق این بود که به لحاظ راندمان با تولید زنجیره اضافی، میزان الکل چرب به ۷۰ – ۷۵% میرسد. به لحاظ کیفیت اسید چرب، acyl-ACP و الکل میزان بیان آنزیم را تا حد زیادی بهینه میکند. در بهترین سویه با حداکثر بیان، ۱۴ ژن از ۶ اپران مهندسی شده و تولید ۳۵۰mg/l از BLFLs در فرمانتورهای تخمیری می کند.

محققان دریافتند که استافیلوکوکوس کمک موثری در جهت حل مشکل تولید سوخت زیستی میکند. پاتوژن های آسیب زا باعث افزودن شاخه لیپیدی میشوند. ساختار این شاخه ها دمای ذوب را پایین می آورد و میتواند شاخه بلند الکلی را از ماده مومی به مایع انتقال دهد که این برای استفاده سوخت زیستی در دمای پایین مناسب تر است .

قدم بعدی محققان مسیر متابولیکی مهندسی شده را به میزبان هایی که برای تولیدات تجاری استفاده میشوند، منتقل میکنند.

☑️ لینک خبر

☑️ لینک مقاله

☑️ عضویت در زیست فن میکروبی صنعتی محیط زیست
☑️عضویت در کانال زیست فن

مترجم: اعظم السادات موسوی زاده

تاثیر CRISPR بر دیزل – اخبار زیست فناوری

۵/۵ - (۱ امتیاز)
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن