سوخت گاز

امیدواری برای تبدیل کارخانه تولید اتانول به متان

رابرت هوکادای (Robert Hockaday) -رئیس شرکت انرژی زیستی Tucumcari- با استفاده از دیگ بخار گرمایش مخازن هضم، به دنبال تبدیل کارخانه اتانول خود به کارخانه گاز متان است. این شرکت قصد دارد تا کود کشاورزی را برای تولید گاز متان مورد استفاده قرار دهد. هدف این است که یکی از کارخانه‌های اتانول در Tucumcari که به مدت طولانی تعطیل شده است، به کارخانه متان تبدیل شده و تا اواسط سال ۲۰۲۰ به طور کامل عملیاتی می‌شود.


هدف این شرکت این است که کود کشاورزی را برای تولید گاز متان مورد استفاده قرار دهد. از زمانی‌که تولید متان از کود کشاورزی به پایان رسید، موادی نرم و استریل باقی می‌ماند که می‌تواند برای بستر دام، خاک گلدان و یا اصلاح خاک مورد استفاده قرار گیرد.

رابرت هوکادای، طی یک مصاحبه تلفنی بیان کرد که شرکت انرژی زیستی Tucumcari فرصتی خوب برای سرمایه‌گذاران بوده و احتمال دارد در اوایل سال ۲۰۱۹ تبدیل این کارخانه به کارخانه تولید گاز متان آغاز شود. او امیدوار است تا پایان سال سرمایه‌گذاران و وام‌های لازم تأمین شوند.

رساندن کارخانه و تجهیزات به تولید کامل، نیازمند ۱۸ ماه زمان است. زمانی‌ که این اتفاق بیفتد، شرکت انرژی زیستی Tucumcari می‌تواند سالانه تا حدود ۱۲ میلیون دلار متان، کربن‌دی‌اکسید و کمپوست تولید کند. این کارخانه در طول ساخت تا تولید موجب اشتغال ۴۰ نفر بوده و این میزان پس از اجرای کامل عملیاتی ۲۰ برابر خواهد شد.

در حال حاضر، این شرکت قصد دارد تا کود کشاورزی را در شش تانک تخمیر ۵۵۰۰۰ گالنی برای تولید گاز متان مورد استفاده قرار دهد. متان، گازی قابل اشتعال و بسیار شبیه به گاز طبیعی است و پتانسیل بالایی به عنوان یک منبع انرژی تجدید پذیر دارد.

در راستای درخواست رابرت هوکادای به استفاده از پسماند مایه‌پنیر به عنوان یک کاتالیزور در طول تولید متان، این شرکت کمک هزینه‌ای به مبلغ ۱۰۰۰۰۰ دلار از معاونت تجارت کوچک نیومکزیکو برای آزمایشگاه‌های سندیا به منظور تبدیل متان برای این کارخانه دریافت نمود.

وی افزود که اختلاط کود شیمیایی، آب، باکتری، پسماند مایه‌پنیر و سایر مواد برای تولید متان؛ اغلب غیر قابل پیش‌بینی است و بر اساس اخبار منتشر شده از آزمایشگاه‌های سندیا، این مخلوط می‌تواند سبب بیش از حد گرم شدن یا به عکس باعث مرگ یا به خواب رفتن و غیر فعال شدن باکتری تولیدکننده گاز شود.

☑ ترجمه و بازنویسی: نرگس اقبالی

لینک خبر

۵/۵ - (۱ امتیاز)
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن