سرمایه گذاری شرکت هاسوخت زیستی

تبدیل گاز‌های منتشر شده به اتانول در چین

دو گروه LanzaTech و Shougang اعلام کرده‌اند که اولین تأسیسات تجاری جهان جهت تبدیل انتشارات صنعتی به اتانول پایدار با موفقیت راه‌اندازی شده است. این دو شرکت، تسهیلاتی را جهت سرمایه‌گذاری مشترک در خصوص بازیافت این نوع گازها در نظر گرفته‌اند.


اتانول را می‌توان از منابع مختلف نشاسته؛ از جمله ذرت، گندم، سورگوم دانه‌ای، جو و سیب‌زمینی، و از محصولات شکر مانند نیشکر و سورگوم شیرین تخمیر کرد. اتانول یک الکل است که می‌تواند با بنزین مخلوط شده و در وسایل نقلیه موتوری استفاده شود. بسیاری از ایستگاه‌های عرضه بنزین، سوخت ترکیبی ارائه می‌دهند که معمولا ۱۰ درصد اتانول و ۹۰ درصد بنزین است.

این تأسیسات در مرکز فولاد جینگتان در کائوفیدین قرار دارد. طبق بیانیه LanzaTech، این عملیات در سوم ماه مه آغاز شده است. شرکت LanzaTech از نوعی باکتری‌ بی‌هوازی که برای اولین بار در مدفوع خرگوش مشاهده شد، در تخمیر انتشارات صنعتی و تولید سوخت اتانول استفاده می‌کند. بر اساس ادعای این شرکت، عملکرد اتانول تولید شده توسط گازهای هدر رفته در صنایع مختلف در ترکیب سوخت، غیرقابل تشخیص از اتانول تولید شده توسط قندها می‌باشد، زیرا این سوخت نیز با تمام خصوصیات ذکر شده در استاندارد بین‌المللی D4806 ASTM (استانداردی برای توصیف شرایط اتانول مورد استفاده در ترکیب سوخت موتورهای خودرو) و استانداردهای سوختی چین مطابقت دارد.

ظرفیت این تأسیسات جدید حدود ۴۶۰۰۰ تن (۱۶ میلیون گالن) اتانول در سال می‌باشد که میزان انتشار دی‌اکسیدکربن، ذرات و سایر آلاینده‌ها را با هدف حفظ محیط زیست و منابع انرژی چین، کاهش می‌دهد. اتانول تولیدی می‌تواند به عنوان یک سوخت کم کربن مورد استفاده قرار گیرد و توسط فرایندهای پایین دستی به سوخت جت، دیزل و محصولات خانگی نیز تبدیل شود.

لینک خبر

۴/۵ - (۱ امتیاز)
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن