بیوتکنولوژی پزشکیبیوتکنولوژی داروییسرطان

تبعیض در خدمات درمانی ارائه‌شده به بیماران سرطانی آمریکا

✅ یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که در میان بیماران مسن با سرطان ریه در مرحله سه، آمریکایی‌های اصالتا آفریقایی و افرادی که در مناطق کم‌درآمد زندگی می‌کنند بیشتر احتمال دارد که هیچ درمانی دریافت نکنند. این تحقیق که در اوایل سال در مجلۀ متعلق به انجمن سرطان آمریکا CANCER منتشر شد، نشان داد که بیمارانی که استاندارد مراقبت از درمان سرطان را دریافت می‌کنند، عمر بیشتری دارند.

?افراد در ۸۰ تا ۹۰ سالگی ممکن است استاندارد مراقبت از درمان سرطان ریه را ازنظر سن و نگرانی در مورد آسیب‌های دیگر دریافت نکنند. ریچارد کاسیدی، دکترای جراحی از موسسه سرطان دانشگاه اموری و همکارانش اطلاعاتی را در مورد بیماران ایالات‌متحده در سن ۸۰ سالگی مبتلابه سرطان مرحله سه از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۳ را موردبررسی قرار دادند تا بدانند که چه کسانی با توجه به اطلاعات موجود در پایگاه داده ملی، سوابق درمان سرطان را کاملاً طی کرده‌اند.

?در میان ۱۲۶۴۱ بیمار، ۷۹۲۱ نفر (۶۲.۷ درصد) درمانی را دریافت نکردند. نژاد سیاه و زندگی در جمعیتی با تحصیلات پایین با ۲۳ درصد و ۲۰ درصد احتمال عدم دریافت خدمات همراه بود، درحالی‌که درمان در یک مرکز علمی با افزایش احتمال ۲۰ درصدی دریافت درمان سرطان مشخص می شد.
بیمارانی که هیچ درمانی دریافت نکردند یا تنها پرتودرمانی را تجربه کردند، در طول سال‌های موردمطالعه، از کسانی که به‌طور همزمان شیمی‌درمانی و پرتودرمانی سرطان ریه‌های غیرسلولی مرحله سه را به طور کامل دریافت می‌کردند، بیشتر احتمال مرگ داشتند.

? دکتر کایسیدی می‌گوید: «مطالعه ما بزرگ‌ترین آزمایش در زمینه بررسی بیماران ۸۰ سالۀ مبتلا به سرطان ریه مرحله III است. ما خطراتی را برای بیمارانی که درمان استاندارد را دریافت نمی‌کنند نشان دادیم و ثابت کردیم که بیمارانی که مراقبت‌های استاندارد را دریافت می‌کنند، زندگی طولانی‌تری دارند. مطالعۀ ما همچنین تفاوت‌های مراقبت بهداشتی در جامعه آنکولوژی را برجسته می‌کند و نیاز به رسیدگی جامعه آنکولوژی را نشان می‌دهد.»
?این مطالعه می‌تواند اطلاعاتی را برای پیشبرد برنامه‌های حمایتی جهت مشارکت جامعه مسن در درمان مناسب برای مرحله III سرطان ریه فراهم کند.

?ترجمه: آزاده داودی

لینک خبر
لینک مقاله
عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
عضویت در کانال زیست فن

تبعیض در خدمات درمانی ارائه‌شده به بیماران سرطانی آمریکا – اخبار زیست فناوری

Rate this post
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن