آینده نگریاقتصاد زیستیبیوتکنولوژی پزشکی

تجارت NIPT و غربالگری حامل ژنتیک

پیرو بیانیه تنظیم مقررات که اخیرا انجام شده است، شرکت CooperSurgical از سرویس غربالگری حامل ژنتیک و تجارت آزمایش غیر تهاجمی پیش از تولد (NIPT) خارج می شود.


CooperGenomics، یک واحد از CooperSurgical که خود بخشی از شرکت های Cooper است، یک آزمایش غربالگری حامل که به نام CarrierMap خوانده می‌شود را پیشنهاد داده بود که برای بیش از ۳۰۰ شرایط ژنتیکی، آزمایش ارائه می‌داد. همچنین یک NIPT به نام ChromoMap که برای تری‌زومی‌های جنینی ۲۱، ۱۸، ۱۳ و بطور اختیاری، تعدادی آنوپلوئیدی کروموزوم‌های جنسی و ریزحذف (microdeletion) آزمایش ارائه می‌کرد نیز، توسط این شرکت ارائه شده بود.

آزمایش غربالگری حامل ژنتیک در اصل از Recombine نشات گرفته است؛ دارایی که CooperSurgical در سال ۲۰۱۶ به ازای آن حدود ۸۵ میلیون دلار به دست آورد.

با توجه به نشست ۱۰-Q که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ثبت شده است، CooperSurgical در دومین فصل محاسباتی سال ۲۰۱۸، کسری بودجه معادل ۴/۲۴ میلیون دلار را در دارایی‌های غیر مستقیمی که از طریق Recombine بدست آورده بود، شناسایی کرده است.

نهایتاً نتیجه گرفته شدکه جریان مالی که پیش‌بینی شده بود توسط این گروه از دارایی‌ها در طول عمر تخمینی باقیمانده آن تضمین شود، برای پوشش دادن هزینه‌های نگهداری آن کافی نبود.

با عدم ادامه غربالگری حامل و آزمایش NIPT، شرکت Cooper پیش‌بینی می‌کند که هزینه‌های خروج و بازسازی حدود ۱۰ تا ۱۵ میلیون دلاری را متحمل شود. بیشتر این مبلغ مربوط به جبران سود و زیان تعدیل نیروی انسانی است. این شرکت پیش‌بینی می‌کند که بیشتر کار بازسازی تا پایان سال مالی ۲۰۱۸ تکمیل شود و اشاره کرده است که سهم بندی ضرر خالص این دو خط تولیدی اساس این نتایج نیست.

CooperGenomics نتیجه به هم پیوستن چند کسب‌وکار تکثیر کننده آزمایش‌های ژنتیکی مرتبط با سلامت است که شرکت در سال‌های گذشته به دست آورده است؛ مانند Reprogenetics در سال ۲۰۱۴، Genesis Genetics و Recombine در سال ۲۰۱۶.

این واحد قرار است کار خود را با ارائه دادن PGD (تشخیص ژنتیکی قبل از تکامل)، PGS (غربالگری ژنتیکی قبل از تکامل) و آزمایش فرآورده بارداری برای سقط جنین، ادامه دهد.

❇️ مترجم: محمد شجاعیه

لینک خبر

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن