آبزی پروریسرمایه گذاری شرکت ها

کمک یک میلیون دلاری برای تحقیق و توسعه آبزی‌پروری

عضو انجمن تخصیص بودجه مجلس سنای امریکا -Schatz- اعلام داشت که سازمان ملی اقیانوس‌شناسی و هواشناسی مبلغی در حدود یک میلیون دلار در راستای توسعه آبزی‌پروری به دانشکده دریایی هاوایی اعطا کرده است. وی بیان کرد: “آبزی‌پروری فرصتی برای توسعه اقتصادی و زیست‌محیطی است. سرمایه‌گذاری حاضر بر مبنای شیوه‌های فرهنگ بومی مناطق هاوایی بنا شده است و به ما کمک می‌کند تا راه‌های درست و مسئولانه استفاده از منابع موجود را توسعه دهیم.”


پول دریافت‌شده از سازمان ملی اقیانوس‌شناسی و هواشناسی (NOAA) برای کمک به مزارع پرورش مویی (moi) بومی هاوایی سرمایه‌گذاری خواهد شد. به علاوه ایجاد یک برنامه تحقیقاتی یکپارچه در دستور کار قرار دارد که در حال حاضر توسط گروه فناوری اقیانوس و علوم زمین و دانشکده کشاورزی و منابع انسانی دانشگاه هاوایی در حال انجام است.

بیشترین مقدار این سرمایه‌گذاری در حدود 749815 هزار دلار است که برای یکپارچه‌سازی مدرن‌ترین مرکز آبزی‌پروری و هم‌چنین برنامه آبزی‌پروری جدید در دانشگاه هاوایی و بهره‌برداری از زمین و تحقیقات دریایی اختصاص یافت.

آندره سیل -استادیار گروه تغذیه دانشکده کشاورزی و منابع انسانی- 749815 هزار دلار را برای پروژه خود دریافت کرد؛ و بیان داشت: “ما قصد داریم مرکز پیشرفته ترویج آبزی‌پروری برای رفع نیازهای تحقیقاتی، آموزش و گسترش ظرفیت‌ و نیاز‌های دانشجویان دانشگاهی، تولید‌کنندگان صنعت و عموم مردم ایجاد کرده و مورد استفاده قرار دهیم.”

باقیمانده سرمایه 182955 هزار دلار برای توسعه روش‌های کشاورزی مربوط به مزارع پرورش ماهی مویی اختصاص یافت. ماریا هاوس -مدیر مرکز آبزی‌پروری پایدار هاوایی- برای پروژه خود با عنوان “افزایش فرصت‌های آبزی‌پروری ماهیان دریایی با ارزش در هاوایی”، 182955 هزار دلار را دریافت کرده است؛ که روش‌های پرورشی گونه بومی ماهی دریایی Pacific Threadfin که در زبان محلی مویی (moi) نامیده می‌شود را در سیستم‌های پرورشی توسعه و بهبود می‌بخشد.

هاوس بیان داشت: “ماهی مویی (moi) یک ماهی محبوب و دارای ارزش پرورش در هاوایی است. امیدواریم تا با حمایت سهام‌داران محلی با غلبه بر برخی موانع موجود، زنجیره عرضه محلی ماهی تازه و غذاهای دریایی را توسعه دهیم و فرصت‌های اشتغال ایجاد کنیم.”

منبع خبر

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

رقیه جعفری تراجی

دانشجوی مقطع دکتری رشته شیلات-عمل‌آوری فرآورده‌های شیلاتی، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، اهل مازندران، از طریق یکی از دوستان با گروه زیست‌فن آشنا شدم و از سال 1396به عنوان نویسنده خبر و همکار تولید محتوا با سایت خبری زیست‌فن همکاری دارم. زمینه فعالیت اصلی بنده در حوزه مرتبط به شیلات و آبزی‌پروری و عمل‌آوری است. در قالب تیم مصاحبه و تولید خبر از مقالات نیز با گروه کشاورزی همکاری دارم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شـش × = 48

دکمه بازگشت به بالا
بستن