توسعه آبزی پروری

عضو انجمن تخصیص بودجه مجلس سنای امریکا -Schatz- اعلام داشت که سازمان ملی اقیانوس‌شناسی و هواشناسی مبلغی در حدود یک میلیون دلار در راستای توسعه آبزی‌پروری به دانشکده دریایی هاوایی اعطا کرده است. وی بیان کرد: “آبزی‌پروری فرصتی برای توسعه اقتصادی و زیست‌محیطی است. سرمایه‌گذاری حاضر بر مبنای شیوه‌های فرهنگ بومی مناطق هاوایی بنا شده است و به ما کمک می‌کند تا راه‌های درست و مسئولانه استفاده از منابع موجود را توسعه دهیم.”


پول دریافت‌شده از سازمان ملی اقیانوس‌شناسی و هواشناسی (NOAA) برای کمک به مزارع پرورش مویی (moi) بومی هاوایی سرمایه‌گذاری خواهد شد. به علاوه ایجاد یک برنامه تحقیقاتی یکپارچه در دستور کار قرار دارد که در حال حاضر توسط گروه فناوری اقیانوس و علوم زمین و دانشکده کشاورزی و منابع انسانی دانشگاه هاوایی در حال انجام است.

بیشترین مقدار این سرمایه‌گذاری در حدود ۷۴۹۸۱۵ هزار دلار است که برای یکپارچه‌سازی مدرن‌ترین مرکز آبزی‌پروری و هم‌چنین برنامه آبزی‌پروری جدید در دانشگاه هاوایی و بهره‌برداری از زمین و تحقیقات دریایی اختصاص یافت.

آندره سیل -استادیار گروه تغذیه دانشکده کشاورزی و منابع انسانی- ۷۴۹۸۱۵ هزار دلار را برای پروژه خود دریافت کرد؛ و بیان داشت: “ما قصد داریم مرکز پیشرفته ترویج آبزی‌پروری برای رفع نیازهای تحقیقاتی، آموزش و گسترش ظرفیت‌ و نیاز‌های دانشجویان دانشگاهی، تولید‌کنندگان صنعت و عموم مردم ایجاد کرده و مورد استفاده قرار دهیم.”

باقیمانده سرمایه ۱۸۲۹۵۵ هزار دلار برای توسعه روش‌های کشاورزی مربوط به مزارع پرورش ماهی مویی اختصاص یافت. ماریا هاوس -مدیر مرکز آبزی‌پروری پایدار هاوایی- برای پروژه خود با عنوان “افزایش فرصت‌های آبزی‌پروری ماهیان دریایی با ارزش در هاوایی”، ۱۸۲۹۵۵ هزار دلار را دریافت کرده است؛ که روش‌های پرورشی گونه بومی ماهی دریایی Pacific Threadfin که در زبان محلی مویی (moi) نامیده می‌شود را در سیستم‌های پرورشی توسعه و بهبود می‌بخشد.

هاوس بیان داشت: “ماهی مویی (moi) یک ماهی محبوب و دارای ارزش پرورش در هاوایی است. امیدواریم تا با حمایت سهام‌داران محلی با غلبه بر برخی موانع موجود، زنجیره عرضه محلی ماهی تازه و غذاهای دریایی را توسعه دهیم و فرصت‌های اشتغال ایجاد کنیم.”

منبع خبر

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده رقیه جعفری تراجی
بارگذاری بیشتر در آبزی پروری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بررسی کنید

اثر متغیر‌های فرمولاسیون در کارایی بتا-سیتواسترول

محققان ایرانی به یک فرمولاسیون مناسب برای استفاده از کارایی بتا- سیتواسترول به صورت پراکند…