بیوتکنولوژی صنعتیبیوتکنولوژی محیط زیستبیوتکنولوژی میکروبیپروتئومیکس

دورخیز شرکت مالزیایی برای جهانی‌شدن با تخم‌مرغ آستاگزانتین

✅شرکت مالزیایی Algaetech International، یک کمپانی پیشگام در تکنولوژی جلبک که تخصص آن در تحقیق و توسعه فناورانه و همچنین تولید و تجاری‌سازی محصولات باارزش بالای به‌دست‌آمده از جلبک‌ها است، قصد دارد تا اوایل سال ۲۰۱۹ تولید تخم‌مرغ‌های «آستاگزانتین» خود را برای فروش تا ۵۰۰ هزار عدد در روز گسترش دهد.


?تخم‌ها هم‌اکنون در بازار مالزی و اندونزی موجود هستند و Algaetech در حال رایزنی با توزیع‌کنندگانی از کشورهای قزاقستان، موریتانی، امارات متحده عربی و عربستان سعودی است. این شرکت قصد دارد تعداد این کشورها را به ۳۰ کشور تا دو یا سه سال آینده برساند.

?تخم‌مرغ‌های آستاگزانتین شرکت Algaetech در تأسیسات آن‌ها در پارک فناوری مالزی در کوالالامپور و درون یک سیستم بیوراکتور نوری بسته تولید می‌شوند. آن‌ها تخم‌های آستاگزانتین و دیگر محصولات خود را با برند Premia به بازارها ارسال می‌کنند، هرچند امکان ارسال مستقیم آن‌ها به مصرف‌کنندگان نیز وجود دارد.

?داتوک سید عیسی سید الوی، مدیر برنامه‌ریزی می‌گوید: «این پروژه خلاقانه دو سال پیش و هنگامی‌که ما از روی کنجکاوی شروع به‌اضافه کردن پودر آستاگزانتین خود به غذای عادی مرغ‌ها کردیم آغاز شد. با دادن خواص آستاگزانتین به مرغ‌های تخم‌گذار، آن‌ها هم تخم‌هایی تولید کردند که حاوی آستاگزانتین بودند.»

?هر تخم آستاگزانتین حاوی ۲/۲ میلی‌گرم از این ماده است که حدود نیمی از دوز توصیه‌شده ۴ میلی‌گرم در روز توسط اداره غذا و داروی ایالات‌متحده است.

?در بازاریابی‌ها، Premia این‌گونه خواص تخم‌مرغ‌های آستاگزانتین را معرفی می‌کند:

? حاوی آستاگزانتین طبیعی – قوی‌ترین نوع آنتی‌اکسیدان طبیعی

? دارای زمان انبارداری طولانی‌تر

? محتوی کلسترول کمتر نسبت به تخم‌های عادی

? محتوی پروتئین بیشتر نسبت به تخم‌های عادی

? تغذیه مرغ‌های تخم‌گذار با غذای طبیعی

? عدم استفاده از آنتی‌بیوتیک یا هورمون‌ها در پرورش مرغ‌های تخم‌گذار

?قابل‌ذکر است شرکت Algaetech امسال به دنبال این است که ۲۴ میلیون رینگیت (معادل ۵.۶۶ میلیون دلار آمریکا) سود داشته باشد که ۳۰ درصد این سود از محل فروش خوب تخم‌مرغ‌های آستاگزانتین به دست خواهد آمد.

ترجمه: مریم باورساد

☑️ لینک خبر
☑️ عضویت در زیست فن کشاورزی
☑️ عضویت در زیست فن میکروبی صنعتی محیط زیست
☑️عضویت در کانال زیست فن

دورخیز شرکت مالزیایی برای جهانی‌شدن با تخم‌مرغ آستاگزانتین – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن