بیوتکنولوژی پزشکیعلوم اعصاب

تست ژنتیکی جدید پیش‌بینی کننده واکنش های نامطلوب به داروهای صرع

حاصل مطالعه محققان کالج ایرلند (RCSI) شناسایی یک فاکتور ژنتیکی جدید بود که می‌تواند جهت پیش‌بینی واکنش‌های نامطلوب در برابر داروهای ضد صرع که رایح‌ترین آن‌ها فنی‌توئین است، مورد استفاده قرار گیرد. این یافته به پزشکان کمک می‌کند تا ایمن‌ترین و مفیدترین درمان را برای بیماران مبتلا به صرع به کار گیرند.


?دکتر McCormak نویسنده اول این مقاله و عضو RCSI اشاره کرد: یافته‌ی ما، پیش‌بینی عوارض واکنشی و یا آلرژیک در نتیجه مصرف فنی‌توئین را برای پزشکان تسهیل می کند. واکنش‌های نامطلوب گاهی اوقات صدمه جدی‌تری نسبت به حملات صرع به بیمار وارد می کنند و بیماران ممکن است به دلیل همین عوارض جانبی مصرف دارو را متوقف کنند. امروزه ما با کمک تست‌های ژنتیکی می‌توانیم میزان خطر قرارگیری بیماران در برابر فنی‌توئین را تخمین بزنیم.

?پروفسور Cavalleri همکار بخش ژنتیک انسانی در RCSI گفت: این کار نشان دهنده یک گام به سمت مراقبت کامل‌تر صرع با بهبود ایمنی بیمار و هدف قرار دادن داروی مناسب برای بیماراست.

?این تحقیق به لیست پیش‌بینی کننده‌های ژنتیکی واکنش به داروهای ضد صرع افزوده می‌شود و راه جدیدی را برای درک مکانیسم واکنش‌های جانبی با تأکید بر این نکته که چگونه سیستم ایمنی ما گاهی قادر به تنظیم خود نیست، ایجاد می کند.

?مترجم: مژگان برات زاده

☑️لینک خبر

☑️عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی

☑️عضویت در کانال زیست فن

تست ژنتیکی جدید پیش‌بینی کننده واکنش های نامطلوب به داروهای صرع – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن