تست CDx

شرکت تجهیزات تشخیصی MolecularMD یک قرارداد انحصاری با آزمایشگاه بالینی انکولوژی Genoptix برای بازاریابی، توزیع و انجام سرویس های آزمایش تشخیصی و تست همراه تشخیصی MRDx BCR-ABL، امضا کرده است.


با توجه به شرایط قرارداد، Genoptix به عنوان ارائه دهنده انحصاری سرویس‌ها و کیت‌های آزمایش MRDx در آمریکا شناخته خواهد شد. ابعاد مالی این قرارداد هنوز افشا نشده است.

آزمایش MolecularMD که مجوز خود را حدود شش ماه قبل از سازمان غذا و داروی آمریکا دریافت کرد، یک آزمایش در لحظه و بر پایه PCR است که برای شناسایی بیماران لوسمی میلوئیدی مزمن مصرف کننده داروی (Novartis،Tasigna nilotinib) که دارای کروموزوم فیلادلفیا می­‌باشند و در شرف توقف درمان و شروع پایش بهبودی بدون درمان به شمار می­روند، در نظر گرفته شده است.

به طور مشخص، این بیماران دیگر داروی خوراکی Tasigna را مصرف نمی‌کنند و باید به طور منظم از نظر واکنش مولکولی با استفاده از آزمایش MRDx BCR-ABL پایش شوند.

رئیس و مدیر عامل Genoptix، جوزف لیمبر، در بیانیه ای اظهار داشت: «اضافه شدن تست MRDx BCR-ABL که توسط شرکت MolecularMD توسعه یافته است، به عنوان آزمایش همراه تشخیص در مصرف‌کنندگان Tasigna مقام Genoptix را در میان تجهیزات باقیمانده پایش بالینی بیماری ها بالا خواهد برد و جایگاه ما را به عنوان یک پیشگام در انکولوژی هماتولوژی تثبیت خواهد کرد.»

مدیر عامل MolecularMD، دن سیندر، نیز افزوده است: «با توجه به مجوز FDA آزمایش MRDx برای TFR، همکاری تجاری با Genoptix وسعت دسترسی به بازار را برای ما افزایش می‌دهد و اطمینان خواهیم یافت که بیماران CML و مراقبان بهداشتی آن ها، نتایج به موقع و دقیقی در مدیریت وضعیت توقف درمان بدست خواهند آورد.»

✳️

☑ لینک مقاله
☑ عضویت در زیست فن پزشکی
☑ عضویت در کانال زیست فن

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده عاطفه سادات محسن زاده
بارگذاری بیشتر در بیوتکنولوژی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بررسی کنید

دگرگونی پزشکی با توالی یابی ژنوم شخصی

پروژه‌ی ژنوم انسان با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۳ میلیارد دلار، در سال ۲۰۰۳ به اتمام رسید. از آ…