بیوتکنولوژی پزشکیسرمایه گذاری شرکت ها

توافق‌‌نامه دو شرکت ژنومیک برای تست CDx و داروی CML Novartis

شرکت تجهیزات تشخیصی MolecularMD یک قرارداد انحصاری با آزمایشگاه بالینی انکولوژی Genoptix برای بازاریابی، توزیع و انجام سرویس های آزمایش تشخیصی و تست همراه تشخیصی MRDx BCR-ABL، امضا کرده است.


با توجه به شرایط قرارداد، Genoptix به عنوان ارائه دهنده انحصاری سرویس‌ها و کیت‌های آزمایش MRDx در آمریکا شناخته خواهد شد. ابعاد مالی این قرارداد هنوز افشا نشده است.

آزمایش MolecularMD که مجوز خود را حدود شش ماه قبل از سازمان غذا و داروی آمریکا دریافت کرد، یک آزمایش در لحظه و بر پایه PCR است که برای شناسایی بیماران لوسمی میلوئیدی مزمن مصرف کننده داروی (Novartis،Tasigna nilotinib) که دارای کروموزوم فیلادلفیا می­‌باشند و در شرف توقف درمان و شروع پایش بهبودی بدون درمان به شمار می­روند، در نظر گرفته شده است.

به طور مشخص، این بیماران دیگر داروی خوراکی Tasigna را مصرف نمی‌کنند و باید به طور منظم از نظر واکنش مولکولی با استفاده از آزمایش MRDx BCR-ABL پایش شوند.

رئیس و مدیر عامل Genoptix، جوزف لیمبر، در بیانیه ای اظهار داشت: «اضافه شدن تست MRDx BCR-ABL که توسط شرکت MolecularMD توسعه یافته است، به عنوان آزمایش همراه تشخیص در مصرف‌کنندگان Tasigna مقام Genoptix را در میان تجهیزات باقیمانده پایش بالینی بیماری ها بالا خواهد برد و جایگاه ما را به عنوان یک پیشگام در انکولوژی هماتولوژی تثبیت خواهد کرد.»

مدیر عامل MolecularMD، دن سیندر، نیز افزوده است: «با توجه به مجوز FDA آزمایش MRDx برای TFR، همکاری تجاری با Genoptix وسعت دسترسی به بازار را برای ما افزایش می‌دهد و اطمینان خواهیم یافت که بیماران CML و مراقبان بهداشتی آن ها، نتایج به موقع و دقیقی در مدیریت وضعیت توقف درمان بدست خواهند آورد.»

✳️

☑ لینک مقاله
☑ عضویت در زیست فن پزشکی
☑ عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن