ایمنی درمانیسرطان سینه

تشخیص سرطان پستان تهاجمی

پیشرفت‌های اخیر در ایمونوتراپی باعث ایجاد پیشرفت چشم‌گیری در درمان برخی از انواع سرطان، به ویژه سرطان متاستاتیک شده است؛ اما سرطان پستان در برابر این درمان جدید مقاومت کرده‌است. در این راستا یک تیم بین رشته ای از محققان برای بیشتر فهمیدن عملکرد سلول‌های سرطان سینه گردهم آمدند. گروهی از محققان آمار، شیمی، بیوشیمی و تعدادی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی، داده‌های بیش از ۱۰۰۰ بیمار مبتلا به سرطان پستان را تجزیه و تحلیل کرده‌اند و دریافتند که سرطان پستان در درمان، رفتار متفاوتی نسبت به سرطان‌های دیگر با روش ایمنی درمانی نشان می‌دهد.


دکتر sang گفت: “ما تلاش کرده‌ایم درک کنیم که چرا بیماران مبتلا به سرطان پستان به طور واضح به درمان ایمنی پاسخ نمی‌دهند و نمی‌توانند از این پیشرفت بزرگ بهره‌مند شوند.”

ایمنی درمانی یک دوره درمان است که در آن داروها از طریق سیستم ایمنی بدن بیمار برای مبارزه با سرطان عمل می‌کند. بعضی اوقات دستگاه ایمنی سلول‌های سرطانی را بیگانه تلقی نمی‌کند زیرا این سلول‌ها چندان تفاوتی با سلول‌های طبیعی ندارند. داروهای ایمنی درمانی، مکانیزم‌های سلول‌های سرطانی را غیرفعال می‌کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهد از سیستم ایمنی پنهان شوند و پس از آن، سیستم ایمنی به سلول‌های سرطانی حمله می‌کند.

با این حال، در حالی‌که ایمنی درمانی یک درمان مؤثر برای برخی از انواع سرطان مانند ملانوم بوده‌است، پیشرفت برای بیماران مبتلا به سرطان پستان نیز ثابت شده‌است. این تیم داده‌ها را به گروه‌های مختلف تقسیم کرد و هفت خوشه از بیماران مبتلا به سرطان پستان را بر اساس مکانیزم انسداد ایمنی شناسایی کرد.

محققان این پروژه معتقدند که درمان سرطان به این اندازه شخصی نیست که باید باشد. آن‌ها در حال تلاش برای درک آن‌چه که واقعاً برای این تومورها اتفاق می‌افتد و نحوه عملکرد آن‌ها هستند.

ژانگ، با کمک لیو، از داده های موجود در Atlas Genome Cancer Institute of Health به تحلیل و بررسی الگوهایی که در میان بیماران سرطانی وجود دارد، پرداخته‌اند. ژانگ و دیگر محققان قبلاً در تحقیق‌های دیگری درباره بیومارکرهای ژنتیکی در سرطان مشارکت کرده‌اند که می‌تواند کمک شایانی به تعیین نوع شیمی درمانی بیماران کند.

به گفته ژانگ اطلاعات بسیار زیادی برای درک مشکلات سرطان وجود دارد. ایمنی درمانی پیشرفت بزرگی است، اما هنوز نمی‌دانند چرا برخی از بیماران به این روش درمان پاسخ می‌دهند و برخی دیگر پاسخ نمی‌دهند. این تیم قصد دارد در ادامه این کار به بررسی اطلاعات در مورد یک نوع سرطان پستان تهاجمی به‌نام سرطان پستان سه‌گانه بپردازد.

منبع خبر
لینک مقاله

Rate this post
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن