بیوتکنولوژی پزشکیبیوتکنولوژی داروییسرطان

حمایت محققان از تشخیص سلول منفرد برای سرطان پستان

زنان تشخیص داده شده با سرطان پستان ممکن است از داشتن زیرمجموعه مولکولی سلول های مختلف در تومورهای شناخته شده خود سود ببرند. در حالی که سرطان پستان اغلب به عنوان یک مجموعه درمان می شود، محققان در مورد توافق در حال رشد در مورد سلول های سرطانی درون تومور که می توانند ریشه های متعددی داشته باشند و به طور متناوب به درمان پاسخ دهند، بحث می­کنند. آنها همچنین از توسعه آزمون های دقیق تر تشخیصی برای دریافت بی نظمی مولکولی بین سلول های تومور، حمایت می کنند.


تومورهای پستان، اهداف در حال حرکتی هستند، زیرا که آنها واقعا متحرک اند و به همین دلیل اگر از یک درمانی استفاده می­شود که یک نوع زیر مجموعه را هدف قرار می­دهد، در واقع یک نوع سرطان پستان را می کشد و اغلب انواع دیگرگسترش می یابند. بدین معنی که هدف درمان شکست می خورد.
سلولهای سرطانی پستان با انواع نشانگرهای مولکولی متفاوت هستند، برخی از آنها در سطح آنها یافت میشوند، طوری که پزشکان می توانند برای درک ویژگیهای سرطان بیمار و تشخیص بهترین راهبرد درمان، آزمایش کنند. به عنوان مثال، زنان مبتلا به سرطان پستان زیر مجموعه HER2 + معمولا پیش آگهی ضعیفتری نسبت به کسانی که به تومورهای لومینال A مبتلا هستند، به دلیل اینکه سلولها به سرعت در حال افزایش هستند، دارند.
دانشمندان از آزمون تشخیصی برای فناوری سلول منفرد که در آن سلول های فردی به جای یک مجموعه ای برای نشانگرهای مولکولی نمایش داده می شوند، حمایت می شود. با این حال در حال حاضر رویکردهای سلولی منفرد، پرهزینه هستند و نیازمند تخصص ویژه ایی هستند، بنابراین برای غربالگری منظم بیمار محقق نشده اند.
آنچه که دانشمندان در مورد آن صحبت می کنند هنوز به طور گسترده ای در عمل استفاده نمی شود و فاصله زیادی بین تحقیقات اولیه سرطان و کلینیک هایی که تشخیص انجام می دهند، وجود دارد. با این حال، فناوری سلول منفرد به سرعت در حال پیشرفت است، بنابراین ممکن است که دانشمندان بتوانند از آنها در آینده ای نزدیک استفاده کنند.
محققان دریافتند که وجود زیر مجموعه های متمایز سرطان پستان در تومورها به دلیل این است که برخی از سلول های سرطانی پستان، دارای ویژگی های بسیاری از سلول های بنیادی هستند و بنابراین به آسانی تغییر می کنند که این در سلول های سرطانی انسان و در مطالعات جوندگان مشاهده شده است، اما هنوز در بیماران تایید نشده است. تجزیه و تحلیل سلولی منفرد می تواند که رایج و یا نادر بودن این مشکل را در انسان ها ارزیابی کند.

☑️ لینک خبر

☑️ لینک مقاله
☑️
عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
☑️عضویت در کانال زیست فن

حمایت محققان از تشخیص سلول منفرد برای سرطان پستان-اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن