بررسی‌ها نشان می‌دهند تغییرات اپی ژنتیکی در سازگاری گندم به شرایط آب و هوایی نقش مهمی دارند. یکی از اهداف دانشمندان معرفی این تغییرات به عنوان ابزاری بالقوه و جدید برای تولید محصولات سازگار به شرایط زیست محیطی مختلف است.

بررسی‌ها نشان می‌دهند تغییرات اپی ژنتیکی در سازگاری گندم به شرایط آب و هوایی نقش مهمی دارند. یکی از اهداف دانشمندان معرفی این تغییرات به عنوان ابزاری بالقوه و جدید برای تولید محصولات سازگار به شرایط زیست محیطی مختلف است.


وقتی سخن از DNA به میان می‌آید، همه توجه‌ها به توالی‌هایی متشکل از A ،T ،G و C معطوف می‌شود. هرچند این توالی‌ها حاوی کدهای حیاتی برای تولید پروتئین هستند، اما جنبه‌های دیگری از ژنوم وجود دارند که فراتر از توالی آن هستند. یکی از این موارد اپی ژنتیک است. اپی ژنتیک به مواردی گفته می‌شود که بیان ژن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهند و به ارث می‌رسند اما در توالی DNA تغییری ایجاد نمی‌کنند.

یکی از اصلی‌ترین تغییرات اپی ژنتیکی متیلاسیون است. در این تغییر، یک گروه متیل به باز متصل می‌شود. از آنجا که متیلاسیون می‌تواند باعث خاموشی ژن شود، از اهمیت زیادی برخوردار است. محیط از جمله عواملی است که در ایجاد آن نقش دارد و این تغییر می‌تواند به نسل بعد منتقل شود.

گندم به همراه برنج و ذرت بیشترین سهم غذای انسان‌ها را تشکیل می‌دهد. گندم می‌تواند در طیف وسیعی از شرایط آب و هوایی و زیست محیطی رشد کند. یک تیم تحقیقاتی به بررسی تغییرات اپی ژنتیکی گندم پرداخت. نتایج حاصل، تکامل و تغییرات فنوتیپی گندم را به تغییرات و شرایط اپی ژنتیکی مرتبط کرد. این تیم الگوی جغرافیایی تغییرات اپی ژنتیکی را بین ۱۰۰ منطقه کشت گندم مورد بررسی قرار داد. نتایج نشان داد تغییرات اپی ژنتیکی حاصله در بین این ۱۰۰ منطقه، ناشی از شرایط زیست محیطی مناطق است. نتیجه به دست آمده بسیار ارزشمند بود زیرا ثابت کرد که اصلاح کنندگان ابزاری پنهان برای اصلاح گندم در آستین دارند. حتی بین توالی‌های DNA کاملا مشابه، ممکن است تغییرات ظریفی در سطح اپی ژنتیکی وجود داشته باشد که بتوان از آن برای بهبود پاسخ گیاه به شرایط محلی استفاده کرد.

سرپرست گروه تحقیقاتی گفت: “تحقیقات ما ثابت کرد که متیلاسیون DNA یکی از منابع گسترده و پایدار ایجاد انواع گندم برای اصلاحگران است. گام بعدی، تحقیقات بنیادی بر بروی متیلاسیون DNA برای تبدیل آن به یک فناوری اصلاحی است. با استفاده از تغییرات اپی ژنتیکی می‌توان ارقام جدید، سازگار و قابل دسترس برای پرورش گندم تولید کرد.”

دکتر Laura یکی دیگر ازدانشمندان گروه تحقیقاتی اذعان داشت: “کاملا واضح است که با انجام تحقیقات همه جانبه روی یک ژنوم پیچیده که پنج برابر ژنوم انسان است، می‌توان این کشف را به یک ابزار اصلاحی در سال‌های نه چندان دور تبدیل کرد.”

☑ لینک خبر
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده اسماعیلی
  • اسپرم

    ایجاد تغییرات در RNA اسپرم و کمک به لقاح

    دانشمندان دانشکده پزشکی ماساچوست یافته‌های جدیدی را در مورد فرآیند لقاح و توارث اپی‌ژنتیک …
بارگذاری بیشتر در اپی ژنومیکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

تولید نوعی پلاستیک با قابلیت زیست تخریب‌ پذیری

پلاستیک‌های زیست تخریب‌پذیر جایگزین مناسبی برای پلاستیک‌های رایجی هستند که در مزارع کشاورز…