خانه بیوتکنولوژی پزشکی سلول های بنیادی تفنگ پوستی، مجروحان سوختگی را با سلول‌های بنیادی خودشان، مورد هدف قرار می‌دهد

تفنگ پوستی، مجروحان سوختگی را با سلول‌های بنیادی خودشان، مورد هدف قرار می‌دهد

0
0
272

تفنگ پوستی Skingun دستگاهی است که با روشی نوین، سلول های بنیادی را به پوست بیمار دچار سوختگی انتقال می دهد و موجب تقویت روند درمان و کاهش زمان بهبود نسبت به روش های استاندارد می شود.


این روش اسپری درمانی، سبب افزایش ۲۰۰ برابری میزان پوشش عوامل بهبودی بخش، نسبت به روش های قبلی می شود.

در زمان انتقال بیمار سوختگی به اورژانس، زمان، عامل حیاتی است. متدهای پیوند پوست، عموما ساعت ها به طول می انجامند و دوره بهبودی نیز زمان بر و دردناک خواهد بود.

به نظر می رسد کاربرد سلول های بنیادی جهت بهبود و باز رشد پوست، راه حل بهتری باشد. اما آن چه حیاتی است؛ استفاده مناسب و صحیح از سلول های بنیادی است.
در آزمایشات صورت گرفته مشخص شده است استفاده از تفنگ پوستی ساخت شرکت RenovaCare پوشش وسیعی از سلول های بنیادی را فراهم می کند. این دستگاه در یک سطح ۸ سانتیمتر مربعی، بیش از ۲۰۰۰۰ قطرک را شلیک می نماید، در حالی که در روش های مرسوم و با استفاده از سرنگ، تنها ۹۱ قطرک آزاد می شوند.

از آن جا که در تفنگ پوستی، فرآیند اسپری کردن به صورت بسیار ملایمی صورت می پذیرد، سلول ها در حین خروج از دستگاه آسیب نمی بینند. بر اساس داده های شرکت سازنده، در حدود ۹۷.۳ % ا کل سلول ها پس از خروج از دستگاه زنده و سالم می باشند.

برای استفاده از تفنگ پوستی، نیاز به دریافت نمونه کوچکی (در حدود یک اینچ مربع) از پوست سالم بیمار و انجام فرآیند آماده سازی جهت رهاسازی سلول های بنیادی به درون محلول مخصوص “غبار سلولی” (CellMist) می باشد.
سپس تفنگ با این محلول پر می شود و بر روی پوست آسیب دیده اسپری می گردد. دوره درمان می تواند در مدت زمانی به کوتاهی ۹۰ دقیقه به پایان برسد.

لینک خبر: yon.ir/xEW9

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمد بهنام راد
بارگذاری بیشتر در سلول های بنیادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بررسی کنید

کشف مسیر مولکولی محافظت شده‌ عامل پیری

✅ محققین مسیر مولکولی جدیدی کشف کردند که طول عمر و سلامتی را در کرم ها و پستانداران کنترل …