بیوتکنولوژی پزشکیتوالی یابیسرمایه گذاری شرکت ها

شیوه توالی‌یابی سلول‌های سرطانی توسط LexaGene

شرکت تکنولوژی LexaGene اعلام کرده است برای استفاده از فن‌آوری توالی سلول‌های سرطانی کشت شده ، با استفاده ابزار microfluidic ، با دانشگاه استنفورد همکاری می‌کند.تکنولوژی LexaGene شامل استفاده از یک بستر microfluidic یکبار مصرف برای تمرکز بیشتر و وضوح نمونه‌های ژنتیکی و ابزاری برای انجام تجزیه و تحلیل مولکولی بر روی نمونه‌ها است.


در حال حاضر این پلت فرم طراحی‌شده است تا بتوان آزمایش‌ها PCR را در زمان کوتاه تری اجرا کرد. از این رو LexaGene بیان کرده است: «هدف ما از توسعه این تکنولوژی نظارت بر امنیت غذایی، تشخیص مسائل مربوط به دامپزشکی، ارزیابی کیفیت آب و فروشگاه‌‌ها و نظارت بر عوامل بیماری‌­زا در مراکز آبزی‌پروری است.»

جک رگان، مدیرعامل LexaGene، در بیانیه‌ای اعلام کرده است: «فناوری LexaGene در اصل برای تشخیص عوامل بیماری­‌زا در فروشگاه‌های بسیار بزرگ طراحی‌شده است. من بسیار هیجان زده‌ام که گزارش دهم، ما درصدد توسعه ظرفیت این تکنولوژی­ برای تشخیص سرطان و توالی یابی نسل‌های بعدی هستیم.»

هم اکنونLexaGene با مرکز سلامت دامپزشکی Etho در جهت انجام تست ادرار سگ‌ها اعلام همکاری کرده است. ناگفته نماند که این آزمایش با به‌کارگیری تجهیزات تشخیص عوامل بیماری­‌زا به نام Lx6 prototype صورت پذیرفته است.

✳ مترجم:محمد شجاعیه

لینک خبر
عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن