سرطانسرمایه گذاری شرکت ها

همکاری شرکت Roche و Five Prime Therapeutics برای توسعه درمان‌های ایمونوتراپی

شرکت بیوتکنولوژی بالینی Five Prime Therapeutics اخیرا اعلام کرده است که در حال همکاری با شرکت Roche است تا آزمایش های تشخیصی همراه ایمونوهیستوشیمی را برای استفاده همراه با کاندیدهای داروی تحقیقاتی شرکت Five Prime Therapeutics شامل bemarituzumab، یک پادتن anti-FGFR2b و FPA150، یک پادتن B7-H4 توسعه دهد.


شرکت ها برای توسعه، اعتبار سنجی و تجاری سازی یک آزمایش IHC CDx برمبنای بافت، برای کمک به شناسایی بیمارانی که در آن ها، تومورها پروتئین FGFR2b را بیش از حد بیان می کنند و واجد شرایط برای درمان با bemarituzumab هستند، همکاری می کنند.

Five Prime اعلام کرده است که از آزمایش CDx در یک مطالعه ثبت نامی جهانی به نام FIGHT trail که انتظار می رود در نیمه دوم سال جاری آغاز گردد، استفاده خواهد کرد. این مطالعه bemarituzumab را در ترکیب با 5-fluorouracil ،leucovorin و oxaliplatin تحلیل خواهد نمود که یک رژیم مورد استفاده به عنوان یک درمان پیشگام در بیماران مبتلا به سرطان پیشرفته معده یا محل اتصال معده به مری که تومورها پروتئین FGFR2b را بیش از حد بیان می کنند یا دارای تقویت ژن FGFR2 هستند، به حساب می آید.

 Five Prime می گوید همچنین قصد دارد از آزمایش IHC شرکت Roche همراه با یک آزمایش DNA تومور گردشی برای شناسایی 10 درصد تخمینی بیماران مبتلا به سرطان معده یا محل اتصال معده به مری که واجد شرایط برای درمان با bemarituzumab هستند، استفاده نماید.

شرکت ها همچنین برای توسعه و اعتبارسنجی آزمایش IHC مبتنی بر بافت، برای استفاده به عنوان یک تست توسعه یافته آزمایشگاهی به منظور شناسایی بیمارانی که تومورهای آن ها، پروتئین B7-H4 را بیش از حد بیان می کنند، همکاری خواهند کرد.

Five Prime می گوید این شرکت همچنین قصد دارد از آزمایش IHC در بخش توسعه فاز I آزمایش بالینی FPA150 در حال پیشرفت استفاده نماید. هدف از این آزمایش شناسایی بیماران مبتلا به سرطان های پیشرفته یا سرطان های متاستاتیک سینه، تخمدان، اندومتری (مربوط به مخاط رحم) و مثانه که تومورهای آن ها B7-H4 را بیش از حد بیان می کنند، است.

در ماه آوریل، Personal Genome Diagnostics اعلام کرد که وارد یک همکاری با شرکت Five Prime برای توسعه یک آزمایش تشخیصی همراه مبتنی بر خون برای استفاده با bemarituzumab شده است.

قابل ذکر است که شرایط مالی این قرارداد همکاری، هنوز اعلام نشده است.

✳️ مترجم: محمد شجاعیه

لینک خبر

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهـل یـک + = چهـل هفـت

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن