سرمایه گذاری شرکت هاکریسپر

توسعه درمان‌های مبتنی بر CRISPR

Editas Medicine، توسعه دهنده درمان های مبتنی بر CRISPR، موافقت کرده است که مبلغ ۱۲۵میلیون دلار به منظور کمک مالی به تحقیقات Broad Institute اختصاص دهد. این کمک مالی در ازای دریافت حق انحصاری اولین توسعه دهنده، به منظور مذاکره برای دریافت مجوز اختراعات ویرایش ژنوم مبتنی بر این تحقیق، انجام شده است.


طبق پرونده شرکت Editas در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، این شرکت با پرداخت دو پیش پرداخت ۵ و ۵/۷ میلیون دلاری موافقت کرده است. پرداخت‌های اضافی در صورتی خواهد بود که سرمایه بازار شرکت Editas به آستانه مشخصی از مقادیر دلاری متوسط ۹ رقمی تا ۱۱ رقمی رسیده؛ و یا اگر شرکت به مبلغی در این محدوده قیمت به فروش برسد، سرمایه بازار Editas در حال حاضر حدود ۱.۷ میلیارد دلار است.

کمک مالی به سرمایه بازار Editas به صورت نقدی یا سفته و ضمانت بهره دار بوده و در شرایط خاصی نیز قابل تبدیل به سهام شرکت می‌باشد. اگر تغییری در کنترل و نظارت بر Editas وجود داشته باشد، این کمک مالی فقط به صورت نقدی قابل پرداخت خواهد بود.

Editas اشاره کرده است که در این پرونده فقط در صورتی مجاز به پرداخت بیش‌تر است که این شرکت یا شرکتی وابسته به آن، به تحقیق و توسعه و یا تجارت محصولاتی بپردازد که دارای تکنولوژی با مجوز انحصاری از شرکت Broad یا کنترل شده توسط آن باشند.

❇ مترجم: آزاده داودی

لینک خبر

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن