سوخت زیستی

اولین واحد صنعتی تولید اتانول از پسماند

برترین شرکت در زمینه هضم بی‌هوازی موسوم به LanzaTech، موفق شد تا رویای تبدیل پسماند به اتانول را در مقیاس صنعتی به واقعیت نزدیک کند.


در ایلینویز، LanzaTech، کارخانه بازیابی کربن، همراه همتای تجارتی خود، Shougang group که از تولیدکنندگان چینی آهن و فولاد است، از راه اندازی اولین استارت آپ دنیا که پسماندهای صنعتی را به بیواتانول تبدیل می کند خبر دادند. تجهیزات این کارخانه از ۳ می ۲۰۱۸ در استان Hebei فعالیت خود را آغاز نمود.

شرکت Lanzatech از یک نوع باکتری بی‌هوازی که در مدفوع خرگوش وجود دارد، برای تخمیر پسماندهای صنعتی و تبدیل آن به سوخت بیواتانول استفاده می‌کند. نکته جالب این است که بیواتانول حاصل از تخمیر ذکر شده، با اتانول حاصل از تخمیر قند قابل تشخیص نیست و تمام استانداردهای ASTM International D4806 را رعایت می‌کند. استاندارد ASTM International D4806 به منظور بررسی استفاده از اتانول برای مخلوط کردن با سوخت هایی مانند گازوئیل کارایی دارد.

این کارخانه با ظرفیت ۴۶۰۰۰ تن (۱۶ میلیون گالن) اتانول در سال، سهم به سزایی در کاهش آلاینده های مانند کربن دی اکسید و ذرات معلق هوا دارد. هم چنین اتانول حاصل می تواند به عنوان سوخت خودرو مورد استفاده قرار گیرد یا به مواد با‌ارزش دیگری مانند سوخت جت یا محصولات خانگی تبدیل شود.

خانم Jennifer Holmgren، مدیر کارخانه Lanzatech که جایزه مدیریت جهانی بیوانرژی را دریافت کردند در سخنانی اذعان داشتند که “ساختن آینده ای با کربن هوشمند، دیگر یک فانتزی نیست و نتیجه‌ی تلاشهای تیم LanzaTech و دوستان و شریکان جهانی ما است تا هیچ منبع کربنی بی‌اهمیت رها نشود. ما چالش‌های کربن را به فرصت تبدیل می کنیم.”

هم چنین شرکت LanzaTech در ژاپن با کارخانه Sekisui موفق به تبدیل پسماند خانگی به اتانولی شد که به عنوان سوخت مورد استفاده قرار می‌گیرد یا به عنوان ماده واسط برای تولید مواد باارزش تری هم‌چون ایزوپروپانول و ایزوپروپن استفاده می‌شود.

هنگامی که فکر می‌کنیم شرکتی مانند LanzaTech نمی تواند بهتر عمل کند، شاهد پیشرفت‌های جدید آن در خبرها هستیم. هنگامی که فکر می‌کنیم دیگر به ما انگیزه نمی‌دهد، با فعالیت‌های خلاقانه خود این انگیزه را دوچندان می‌کند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
توسط
BiofuelsDigest
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن