بیوتکنولوژی پزشکیسرطان

تولید اسپرم در مردان مبتلا به سرطان بیضه

✅ در مطالعه‌ای روی مردان مبتلا به سرطان بیضه، نشان داده‌شد، افزایش اندازه تومور که با افزایش سایز بیضه‌ها همراه است، با کاهش توانایی تولید اسپرم مرتبط بود. یافته‌های این مطالعه بین‌المللی می‌تواند در قانون ۵۰s خلاصه شود: در مردانی که تومور بیضه بیش از ۵۰% بیضه را اشغال کند، شانس تولید اسپرم در بیضه‌های آلوده آن‌ها کم‌تر از ۵۰% خواهد بود.


?این مطالعه شامل ۱۰۳ مرد مبتلا به سرطان بیضه بود که در ۷۰% آن‌ها تولید اسپرم وجود داشت. سرطان بیضه رایج‌ترین سرطان بدخیم در مردان جوان در سال‌های اوج باروری آن‌هاست.

?دکتر Moody نویسنده ارشد مطالعه از تیم تحقیقاتی دپارتمان آندرولوژی لندن می‌گوید: «تا ۲۴% مردان دارای سرطان بیضه به هنگام تشخیص هیچ اسپرمی در مایع منی خود نداشتند. ناباروری بیماران و نگرانی‌های مرتبط با آن باید قبل و بعد از مداخله در مدیریت شرایط آن‌ها، مد نظر قرار داده شود. قانون ۵۰s در تشخیص، مشاوره و درمان باروری می‌تواند راهنمای خوبی برای بیماران و پزشکان باشد. از جمله می‌توان به ارجاع بیمارانی با مایع منی فاقد اسپرم برای تست onco-micro TESE اشاره کرد که شامل بازیابی اسپرم از بیضه‌های آلوده به تومور هنگام جراحی سرطان می‌شود.

?مترجم: مژگان برات زاده

☑لینک خبر

☑لینک مقاله

☑عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی

☑عضویت در کانال زیست فن

تولید اسپرم در مردان مبتلا به سرطان بیضه – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن